Utorok 18. 1. 2022
Dnes má meniny Bohdana

Aktuality a kultúrne akcie

22
sep
2021

ŽIJEME V POSLEDNOM STOROČÍ? - DISKUSIA SO ZÁSTUPCOM ŠÉFREDAKTORKY DENNÍKA SME JAKUBOM FILOM

Pozývame vás na diskusný večer so zástupcom šéfredaktorky denníka SME Jakubom Filom, autorom série kníh posledné storočie. Diskusia sa uskutoční vo zajtra, štvrtok 23. septembra o 18:00 hod. v priestoroch Hasičskej zbrojnice.
 
16
sep
2021

MEDVEDICA BIKE TOUR 2021

Pozývame vás na detské cyklopreteky, ktoré sa uskutočnia v parku kaštieľa Rusovce už túto nedeľu (19/09). Prihlásiť môžete deti (aj tie, ktoré nie sú z klubu MEDVEDiCA) do 15 rokov a POZOR aj novinka - súťažiť môzu aj rodičia v kategóriách RODIČ + DIEŤA! Každý pretekár získa medailu a víťazi v každej kategórii aj trofej a vecné ceny.
 
16
sep
2021

16. - 22. 09 - EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY

Európsky týždeň mobility prebieha každý rok od 16. do 22. septembra a umožňuje mestám či obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklodoprava, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu. Skúste motivovať aj svoje deti a vyberte sa spolu s nimi do školy na bicykli, či kolobežke. Na podnet rodičov sme ešte pred koncom predchádzajúceho školského roka umiestnili do areálu školy dva nové stojany na bicykle - využite ich
 
14
sep
2021

Bábky v parku 2021

Mestská časť Bratislava-Rusovce a SĽUK vás pozývajú už tento piatok a sobotu (17. - 18. 09. 2021) na festival tradičného bábkového divadla BÁBKY V PARKU. Tešíme sa na vás!
 
14
sep
2021

Výstavu maliarky Kataríny Vidrovej si môžete pozrieť na miestnom úrade popri vybavovaní úradných záležitostí

Veľmi sa tešíme, že do 15. októbra môžeme byť na miestnom úrade hostiteľmi výstavy obrazov s názvom ´S láskou k prírode´ Rusovčanky, maliarky pani Kataríny Vidrovej. Výstava je umiestnená na prvom poschodí miestneho úradu a my vás pozývame, aby ste si ju pozreli počas vybavovania úradných záležitostí. Alebo sa zastavte, ak aj práve nepotrebujete nič vybaviť. Veríme, že práca a umenie môžu spolu fungovať vo vzájomnej symbióze, spríjemnite si preto pracovné povinnosti na našom úrade prehliadkou obrazov pani Vidrovej.