Piatok 1. 7. 2022
Dnes má meniny Diana

Aktuality a kultúrne akcie

25
apr
2022

Pozvánka na ZADUNAJSKÝ MAJÁLES 30. 04. 2022

Pozývame vás už túto sobotu 30. apríla 2022 od 16 hod. na tradičný 21. ZADUNAJSKÝ MAJÁLES do parku pri kaštieli.
 
22
apr
2022

Pozvánka na Veľtrh rusovských seniorov - program

Srdečne vás pozývame na Veľtrh rusovských seniorov, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 23. apríla 2022 v čase od 10:00 do 17:00 hod. v kultúrnej sále miestneho úradu. Na čo sa môžete tešiť? Podujatie je zamerané na produkty, ktoré napomáhajú zlepšovať kvalitu každodenného života seniorov a pomáhajú im viesť aktívny život. Súčasťou veľtrhu je aj sprievodný kultúrny program a pripravené máme pre vás aj občerstvenie.
 
14
apr
2022

Veľkonočné sviatky

Milé Rusovčanky, milí Rusovčania, dnes na námestí pribudol ďalší stromček ozdobený veľkonočnými vajíčkami. Je poďakovaním od ukrajinských odídencov, ktorí sú ubytovaní v Rusovciach, pre vás všetkých, za vašu nezištnú pomoc a ochotu, ktorú im poskytujete v týchto ťažkých časoch. Nech je symbolom ľudskej spolupatričnosti, ktorá je pevne spätá aj s nadchádzajúcimi sviatkami.
 
8
apr
2022

PRÍĎTE SI NA MIESTNY ÚRAD POZRIEŤ VÝSTAVU MLADÝCH MALIAROV

Pozývame vás na miestny úrad pozrieť si výtvarné práce mladých maliarov zo Súkromnej ZUŠ-ky v Rusovciach pod vedením pani učiteliek Kristíny Večerkovej a Júlie Šebovej. Musíme uznať, že žiaci SZUŠ sú naozaj talentovaní a šikovní, s čím budete určite súhlasiť po zhliadnutí týchto pár prác - ostatné si príďte pozrieť na úrad. Výstava na chodbách miestneho úradu potrvá do konca mája.
 
7
apr
2022

PRIPRAVENÍ NA VEĽKÚ NOC

To, že v Rusovciach nemáme núdzu o šikovných a talentovaných umelcov je fakt, a postupne vám ich predstavujeme aj prostredníctvom ich prác. Medzi týchto umelcov patrí aj pani Barbora Repková, ktorá rusovskými motívmi vyzdobila veľkonočné vajíčko. Nájdete ho od dnešného dňa na námestí pri fontáne. Pani Repkovej veľmi pekne ďakujeme za ochotu a krásnu výzdobu vajíčka, ktoré počas veľkonočných sviatkov poteší srdce a oko nás všetkých. Za pomoc ďakujeme Rusekáčom a kolegom z miestneho úradu a za krásne fotky Marekovi Harumovi. Do komentárov môžete písať aké motívy ste na veľkonočnom vajíčku našli a my troch z vás 13. apríla vylosujeme a odmeníme sladkou odmenou.