Utorok 2. 6. 2020
Dnes má meniny Xénia, Oxana

Aktuality a kultúrne akcie

4
nov
2019

Pozvánka na 15. ročník Lampiónového sprievodu

Kukulienka vás pozýva v sobotu 9. novembra na 15. ročník Lampiónového sprievodu. Stretneme sa o 16:30 hod. pre cintorínom. Oprášte masky a príďte sa zabaviť!
 
31
okt
2019

30 rokov od Nežnej revolúcie

17. novembra to už bude 30 rokov odkedy sme na námestiach bojovali za slobodu a presne na tento deň pripravujeme na námestí pri fontáne spomienkovú slávnosť. Pozvánku spolu s programom zverejníme čoskoro, teraz by sme vás chceli poprosiť o spoluprácu. Budeme radi, ak okrem účasti podporíte túto spomienkovú slávnosť napr. aj fotografiou, transparentom, plagátom, či iným symbolickým predmetom z tohto obdobia, ktorý môžete zaslať e-mailom na adresu sekretariat@bratislava-rusovce.sk alebo ho osobne doručíte na miestny úrad. Radi by sme pre vás pripravili z tejto zbierky fotoreportáž. Ďakujeme.
 
29
okt
2019

Telocvičňa slávnostne otvorená 29. 10. 2019

Dnes sme za účasti Ing. Juraja Káčera, námestníka primátora hlavného mesta Bratislavy, starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej a riaditeľa ZŠ s MŠ v Rusovciach Rastislava Kunsta, slávnostne otvorili zrekonštruovanú telocvičňu. Počas hodiny telesnej výchovy si spoločne so žiakmi zašportovali a vyskúšali tak nové priestory telocvične na vlastnej koži. V súťaži zaslúžene vyhral tím nášho kolegu Alexandra Kitanoviča, ktorý na rekonštrukciu dohliadal po projekčnej a realizačnej stránke, za čo mu týmto ďakujeme. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa projekt zrealizoval, p. riaditeľovi Kunstovi ako aj celému pedagogickému zboru, žiakom a ich rodičom za trpezlivosť počas rekonštrukcie. V telocvični a náraďovni sme opravili vykurovanie, vetranie, podlahy, obklady, vymaľovali sme vnútorné priestory a osadili nové basketbalové koše a hádzanárske bránky. Rekonštrukcia telocvične bola financovaná z finančných prostriedkov hlavného mesta SR Bratislava - Peňažného fondu na podporu rozvoja telesnej kultúry (ktorého zástupcom týmto ďakujeme) a spolufinancovaná z prostriedkov MČ Bratislava-Rusovce.
 
15
okt
2019

Slovenské Vianoce v SĽUK-u

Vďaka spolupráci so SĽUK-om vám opäť prinášame vstupenky na predstavenie za zvýhodnenú cenu. Tentokrát ide o program s názvom SLOVENSKÉ VIANOCE. Máme pre vás lístky na dve predstavenia, ktoré budú súčasťou vianočného programu v Rusovciach: 05. 12. 2019 o 19:00 hod. a 17. 12. 2019 o 19:00 hod. Vstupenky za zvýhodnenú cenu 6,- EUR zakúpite na sekretariáte miestneho úradu.
 
15
okt
2019

Pozvánka na exkurziu do Sysľovských polí

Chcete vidieť nášho najväčšieho lietajúceho zástupcu vtáčej ríše? Myslíte si, že v poľnohospodárskej krajine nie sú žiadne zaujímavé druhy vtáctva? Prečo sa obmedzuje vstup do území, kde žijú? Poďte sa pozrieť s odborníkmi do unikátneho Chráneného vtáčieho územia Sysľovské polia, že príroda môže byť aj tu rozmanitá. Stretneme sa v sobotu 26. októbra 2019 o 9:30 v Rusovciach, súradnice: 48.0434647N, 17.1549267E, zastávka Gaštanová aleja, bus 90 a 91. Odtiaľto pôjdeme peši. Trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi, povedieme vás po okraji územia, zoznámite sa s jeho obyvateľmi. Dozviete sa, čím sú chránené druhy ohrozené a ako sa im dá pomôcť, čo sa už pre ich ochranu urobilo a aké sú plány. Čo vás čaká: najväčší a najťažší európsky lietajúci vták – drop veľký, tipy na rozoznanie vtáctva, orientácia podľa siluety počas letu, pozorovanie dravcov a ďalších operencov. Exkurzia je bezplatná, potrvá max. 2 hodiny, ukončíme ju pri tzv. trojhraničí, teda hranici troch štátov – Slovenska, Rakúska a Maďarska. Prineste si vhodnú obuv i oblečenie a ďalekohľady (na mieste bude možné si požičať iba zopár). Exkurziu organizuje Ochrana dravcov na Slovensku vďaka nadácii EPH. Kontakt: slobodnik@dravce.sk, 0907 026 107.