Nedeľa 19. 5. 2024
Dnes má meniny Gertrúda

Aktuality a kultúrne akcie

27
jan
2024

Presťahovanú knižnicu otvárame už vo štvrtok!

Milí čitatelia, návštevníci a priatelia Miestnej knižnice, s radosťou vám oznamujeme, že Miestna knižnica v Rusovciach otvorí svoje brány v nových priestoroch na prízemí administratívnej budovy na Balkánskej ul. č. 102 (v priestoroch pod sídlom Pošty), a to už tento štvrtok 1. februára o 16 hod.
 
19
jan
2024

Oznam spoločnosti SLOVNAFT, a. s. 

Vážení obyvatelia, dovoľte, aby sme vás informovali, že z dôvodu odstavenia výrobnej jednotky v petrochemickej časti rafinérie očakávame v nasledujúcich dňoch spaľovanie na poľných horákoch sprevádzané zvýšenou hladinou hluku a možným zvýšeným zápachom v závislosti od poveternostnej situácie. Všetky procesy sú riadené a bezpečné. Spol. SLOVNAFT, a. s. 
 
18
jan
2024

Ruseko hľadá posilu do svojho tímu

Miestny podnik RUSEKO aktuálne hľadá do svojho tímu šikovného a zodpovedného kolegu, ktorého náplňou bude: zabezpečovanie čistoty a poriadku, starostlivosť o zeleň, zabezpečovanie údržby a opráv objektov vo vlastníctve a správe mestskej časti a prevádzkovej techniky, letná a zimná údržba verejných priestranstiev, technické a pomocné práce pri konaní kultúrno-spoločenských podujatí. Nástup je možný ihneď, resp. dohodou.
 
9
jan
2024

Dve dobré správy

Miestna knižnica, ktorá už niekoľko rokov bola umiestnená v zdravotnom stredisku, bude premiestnená do vynovených priestorov na prízemí v budove Pošty na Balkánskej ulici 102. Priestory novej knižnice už naši chlapci z m. p. Ruseka pripravujú a v najbližších dňoch ju presťahujú. Knižnicu plánujeme otvoriť 1. februára 2024. Dôvodom sťahovania je ďalšia dobrá správa, a to, že sa nám podarilo získať lekárky do detskej ambulancie, ktorá bude otvorená na jar tohto roku. Sme nesmierne radi, že týmto krokom získame väčšie priestory pre našu knižnicu a zároveň priestory, kde knižnica bola doteraz budú v rámci zdravotného strediska slúžiť účelu, na ktorý hlavne mamičky z Rusoviec už roky čakajú. 
 
2
jan
2024

Miestny úrad bude v stredu 3. 1. 2023 pracovať v obmedzenom režime

Oznamujeme vám, že pokladňa a podateľňa miestneho úradu (všetky podania a úkony spojené s poplatkami, overovanie podpisov a listín, vydávanie rybárskych lístkov, atď.) budú v stredu 3. 1. 2024 z dôvodu prechodu systémov do nového roku zatvorené. Ďakujeme za pochopenie.