Piatok 1. 12. 2023
Dnes má meniny Edmund

Aktuality a kultúrne akcie

27
nov
2023

Pozvánka na Vianočné stretnutie seniorov

Vážení seniori! Mestská časť Bratislava-Rusovce vás srdečne pozýva na príjemné Vianočné stretnutie seniorov, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 14. decembra 2023 o 17 hodine v kultúrnej sále miestneho úradu. Na stretnutí vás privíta pán starosta Radovan Jenčík, vystúpi DFS Gerulata a deti ZUŠ v Rusovciach. Večerom vás bude sprevádzať skupina Kozovanka. Čaká na vás vianočné prekvapenie, kapustnica a príspevok pre každého seniora. Všetkých seniorov srdečne očakávame!
 
23
nov
2023

Mikuláš sa chystá k nám!

V starých knihách sa dočítame o tom, že svätý Mikuláš, bol ochrancom detí a chudobných. Pomáhal tam, kde bolo treba. Už stovky rokov 6. decembra rozdáva dobrým deťom do vyčistených topánok v oknách sladkosti a neposlušným uhlíky, alebo cibuľu. Má aj pomocníkov anjela a čerta. Vyčistite si preto deti topánočky, pripravte peknú básničku a príďte sa zvítať s Mikulášom 6. decembra o 17 hod. na námestie pod stromček. A ak ste počas celého roka poslúchali, určite vás obdarí sladkým prekvapením.
 
22
nov
2023

Do Rusoviec sa chystajú Vianoce

Vianoce sú za dverami a ich neodmysliteľnou súčasťou sú aj tradičné vianočné trhy. Tie naše otvárame už 3. decembra o 18 hod., kedy slávnostne rozsvietime vianočný strom a zapálime prvú adventnú sviečku na námestí. Pripravené budú stánky s vianočnými dobrotami a chýbať nebudú ani naše deti zo súboru Gerulata a Základnej umeleckej školy v Rusovciach . Nádhernú a rozprávkovú atmosféru Vianoc pod rozsvieteným vianočným stromom nám príde vytvoriť skupina FRAGILE . Tešíme sa vás!
 
17
nov
2023

Pozvánka na tradičný PLES RUSOVČAN

Pozývame vás na tradičný PLES RUSOVČAN pod záštitou starostu MČ Bratislava-Rusovce Radovana Jenčíka. Ples sa uskutoční 19. januára 2024 v hoteli PONTEO. Cena lístka: 100 Eur. Rezervácie: andrisova@bratislava-rusovce.sk. V cene lístka je: welcome drink, predjedlo, hlavné jedlo, dezert, biele víno, prosecco, polnočné jedlo a fotokútik. O program sa postarajú dve živé kapely, tanečníčky od Petra Modrovského a skupina La dansa.
 
16
nov
2023

Vianočný strom už stojí na námestí

Naše námestie v Rusovciach už od včera zdobí vianočný strom. Počas adventu a Vianoc nám bude dotvárať sviatočnú atmosféru. Rusovciam ho darovala Zlatica Antošová.