Štvrtok 20. 6. 2024
Dnes má meniny Valéria

Aktuality a kultúrne akcie

10
jún
2024

Ako sme volili do Európskeho parlamentu v Rusovciah

Výsledky volieb do Európskeho parlamentu sú zverejnené už oficiálne. Pozrite si prehľad toho, ako sme volili v našej mestskej časti. Volebná účasť bola 50,69 %, voliť prišlo 1725 z 3403 zapísaných voličov. Najvyšší počet hlasov v Rusovciach získalo Progresívne Slovensko. Ďakujeme všetkým občanom našej mestskej časti, ktorí boli aktívni a prišli k voľbám. Veľké poďakovanie patrí aj všetkým členom v okrskových komisiách za ich prácu a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom spolupodieľali na organizácii a zabezpečení hladkého priebehu celého volebného dňa.
 
4
jún
2024

O hlasovacie preukazy pre voľby do Európskeho parlamentu 2024 je možné požiadať už iba do piatka

Ak máte trvalý pobyt v Rusovciach a v čase volieb do Európskeho parlamentu, ktoré budú už túto sobotu 8. júna nebudete na území našej mestskej časti, môžete využiť hlasovací preukaz. Hlasovací preukaz si môžete vyzdvihnúť osobne do piatka 7. júna 2024 počas úradných hodín v podateľni na prízemí miestneho úradu.
 
4
jún
2024

OSOBNOSŤ RUSOVIEC 2024

Ak poznáte výnimočného človeka, ktorý šíri dobré meno našej mestskej časti doma či v zahraničí a ktorý významným spôsobom prispel k rozvoju Rusoviec v oblasti školstva, kultúry, športu, vo vede či v inej oblasti, neváhajte a napíšte nám o ňom. 
 
22
maj
2024

Prieskum statickej a dynamickej dopravy

Oznamujeme vám, že od pondelka 27. 5. 2024 budú dočasne nainštalované analytické kamery na stožiaroch verejného osvetlenia pri vstupe do Rusoviec (Petržalka, Jarovce, Čunovo), ktoré budú monitorovať dynamickú dopravu - vjazdy a výjazdy vozidiel do / z MČ Bratislava-Rusovce.
 
22
maj
2024

Pozvánka na Deň detí

Pozývame všetky rusovské deti, aby oslávili ich deň a užili si skvelú zábavu v nedeľu 2. júna od 10 hodiny pred futbalovým ihriskom v Rusovciach.