Štvrtok 19. 5. 2022
Dnes má meniny Gertrúda

Aktuality a kultúrne akcie

10
jan
2022

Rusovce, hlasujte za K PARK!

Aj naša mestská časť sa zapojila do súťaže o K PARK. Spoločnosť Kaufland ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času. K Park bude správnym miestom na stretnutia s priateľmi a spoločný čas strávený športom alebo inou aktivitou na čerstvom vzduchu. I napriek tomu že sme menšia mestská časť, nemusíme sa obávať, že pri hlasovaní budeme bez šancí. Počet odovzdaných hlasov sa prepočíta na počet obyvateľov, takže možnosti na výhru budú vyrovnané. Držme palce našej mestskej časti a hlasujme!
 
3
jan
2022

Oznam o zatvorení miestneho úradu od 3. januára do 7. januára 2022

Oznamujeme vám, že miestny úrad je od 3. do 7. januára 2022 z dôvodu uzatvárania predchádzajúceho roka a prechodu systémov na nový rok zatvorený. Vaše podania nám môžete adresovať poštou, e-mailom alebo telefonicky, prípadne vhodením do schránky na budove úradu. Ďakujeme za pochopenie.
 
23
dec
2021

Predvianočné oznamy

Prinášame vám informácie o fungovaní miestneho úradu, knižnice, odvozu smetí počas najbližších dní a info o rekonštrukcii miestnych komunikácií.
 
22
dec
2021

Magistrát investuje do Rusoviec v roku 2022 takmer milión eur

Minulý týždeň sa niesol v znamení schválených rozpočtov. Poslanci miestneho zastupiteľstva schválili ten náš miestny, ktorého prioritami sú najmä rekonštrukcia jedálne a nadstavba školy, revitalizácia autobusového otočiska, projekt skateparku a workoutu ako aj projekt cezhraničnej spolupráce s rakúskou obcou Petronell-Carnuntum. Schválený bol aj rozpočet hlavného mesta SR Bratislavy a v ňom aj oprava cesty a chodníka na Balkánskej ulici (od priechodu do centra) za 600 tisíc Eur. Keďže z technických dôvodov nebolo možné v tomto roku realizovať komplexnú rekonštrukciu osvetlenia na Balkánskej ulici (výmena stĺpov aj osvetlenia), dočkáme sa jej v roku 2022 - celkovo v hodnote 350 tisíc Eur. Tým sa vyrieši aj problém mnohých nefunkčných svietidiel na Balkánskej. Tešíme sa, že rokovania vedenia mestskej časti s magistrátom priniesli výsledky a tieto opravy prinesú všetkým Rusovčanom výrazné zlepšenie kvality života v Rusovciach.
 
20
dec
2021

Na miestnom úrade nájdete obrazy ďalšieho rusovského maliara - tentokrát pána Alexandra Maurera

Keď sme pred časom na miestnom úrade inštalovali výstavu maliarky pani Kataríny Vidrovej, tak trochu sme dúfali, že by sa z toho mohla stať tradícia a chodby úradu by mohli zdobiť obrazy aj iných umelcov. Netrvalo dlho a my máme možnosť hostiť výtvarnú tvorbu ďalšieho rusovského maliara, Alexandra Maurera, ktorý dlhé roky pracoval ako kameraman, pričom jeho srdcovou záležitosťou bola najmä výroba dokumentov venovaných výtvarnému umeniu. Prácu svetových výtvarníkov obdivoval aj pri svojich početných cestách v zahraničí, až si sám pri odchode do dôchodku za svoju hlavnú činnosť určil maľovanie. Pán Maurer hovorí, že „Výsledok práce kameramana a práce maliara – výtvarníka má mnoho spoločného, výsledkom je obraz, ale s odlišnými postupmi.“ Výstava bude verejnosti sprístupnená v januári 2022, zatiaľ si môžete pozrieť výber z tvorby pána Maurera aspoň takto online.