Sobota 15. 5. 2021
Dnes má meniny Žofia, Sofia

Aktuality a kultúrne akcie

21
jan
2021

Rusovce budú mať štyri odberné miesta

Prinášame vám informácie ohľadom víkendového testovania.
 
14
jan
2021

Komplikácie pri zimnej údržbe

Vážení spoluobčania! V čase zimnej údržby sa o verejné priestranstvá a miestne komunikácie 3. a 4. triedy v MČ Bratislava-Rusovce stará m. p. Ruseko. Práce nám však komplikujú autá, ktoré sú odstavené na okrajoch ciest, či chodníkoch. Radi by sme vás preto vyzvali, aby ste vaše vozidlá parkovali vo svojich dvoroch prípadne na upravených parkoviskách, aby sme mohli vozovky upraviť do požadovaného stavu. Ďakujeme za pochopenie.
 
8
jan
2021

Ochrana seniorov pred podvodnými konaniami v súvislosti s ochorením COVID-19

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave V v súvislosti s ochorením COVID-19 upozorňuje občanov najmä seniorov na narastajúcu trestnú činnosť páchanú na senioroch prostredníctvom zaužívaných legiend (tzv. špecifická trestná činnosť na senioroch). Podvodníci sa pod vymyslenými legendami, s rôznymi emotívnymi príbehmi snažia získať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor, okradnúť ich o celoživotné úspory.
 
7
jan
2021

Pridali sme ohrádky na odkladanie stromčekov

Po dohode s Magistrátom hlavného mesta boli v Rusovciach pridané ďalšie ohrádky na odkladanie vianočných stromčekov.
 
4
jan
2021

Zber vianočných stromčekov

Ako sme vás pred časom informovali, hlavné mesto SR Bratislava pripravilo pilotný projekt pre zber vianočných stromčekov osadením ohrádok, s tým, že chce odskúšať možnosť organizovaného zberu, aby sa stromčeky voľne „nepovaľovali“ po mestských častiach.