Piatok 22. 9. 2023
Dnes má meniny Móric

Aktuality a kultúrne akcie

11
júl
2023

Pozvánka na Rusovské hody

Pozývame vás na Rusovské hody, ktoré sa budú konať v sobotu 22. júla 2023 od 16 hod. na futbalovom ihrisku v Rusovciach. V nedeľu 23. júla o 9.30 hod. budú hody ukončené slávnostnou svätou omšou.
 
1
júl
2023

Dnes otvárame sezónny náučný chodník na Sysľovských poliach

Po 18 rokoch sa podarilo nemožné. Vstup do vtáčieho chráneného územia je 3 mesiace v roku voľný. Čakajú nás informačné tabule, kde sa napríklad dozvieme historické zaujímavosti a pokochať sa môžeme krásami prírody. Náučný chodník bude otvorený pre peších a cyklistov v období od 1. júla do 30. septembra a pohyb v chránenom území je možný len po tejto trase. Neschádzajme preto z chodníkov. Prosíme o dodržanie pravidiel v chránenom území.
 
26
jún
2023

Miestna knižnica - dovolenka

Oznamujeme vám, že Miestna knižnica (v budove zdravotného strediska) na Balkánskej ul. č. 53 bude od 10. júla do 17. júla 2023 z dôvodu čerpania dovolenky zatvorená. Ďakujeme za pochopenie.
 
21
jún
2023

Autobusové otočisko je skolaudované

Milé Rusovčanky, milí Rusovčania, máme pre vás skvelú správu! Cesta k úspechu vie byť niekedy kľukatejšia ako by sme si predstavovali, no s veľkou radosťou oznamujeme, že autobusové otočisko je už oficiálne skolaudované. Môžeme sa všetci tešiť na zmodernizované autobusové zastávky a  skvalitnenie infraštruktúry verejnej osobnej dopravy pre obyvateľov Rusoviec a ostatnej cestujúcej verejnosti prostredníctvom revitalizácie autobusového otočiska, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti železničnej stanice.
 
20
jún
2023

Zmena otváracích hodín na stojisku kontajnerov

Na stojisku kontajnerov na Vývojovej ulici (za koľajnicami) sme upravili otváracie hodiny.