Pondelok 26. 2. 2024
Dnes má meniny Viktor

Aktuality a kultúrne akcie

23
nov
2023

Mikuláš sa chystá k nám!

V starých knihách sa dočítame o tom, že svätý Mikuláš, bol ochrancom detí a chudobných. Pomáhal tam, kde bolo treba. Už stovky rokov 6. decembra rozdáva dobrým deťom do vyčistených topánok v oknách sladkosti a neposlušným uhlíky, alebo cibuľu. Má aj pomocníkov anjela a čerta. Vyčistite si preto deti topánočky, pripravte peknú básničku a príďte sa zvítať s Mikulášom 6. decembra o 17 hod. na námestie pod stromček. A ak ste počas celého roka poslúchali, určite vás obdarí sladkým prekvapením.
 
22
nov
2023

Do Rusoviec sa chystajú Vianoce

Vianoce sú za dverami a ich neodmysliteľnou súčasťou sú aj tradičné vianočné trhy. Tie naše otvárame už 3. decembra o 18 hod., kedy slávnostne rozsvietime vianočný strom a zapálime prvú adventnú sviečku na námestí. Pripravené budú stánky s vianočnými dobrotami a chýbať nebudú ani naše deti zo súboru Gerulata a Základnej umeleckej školy v Rusovciach . Nádhernú a rozprávkovú atmosféru Vianoc pod rozsvieteným vianočným stromom nám príde vytvoriť skupina FRAGILE . Tešíme sa vás!
 
17
nov
2023

Pozvánka na tradičný PLES RUSOVČAN

Pozývame vás na tradičný PLES RUSOVČAN pod záštitou starostu MČ Bratislava-Rusovce Radovana Jenčíka. Ples sa uskutoční 19. januára 2024 v hoteli PONTEO. Cena lístka: 100 Eur. Rezervácie: andrisova@bratislava-rusovce.sk. V cene lístka je: welcome drink, predjedlo, hlavné jedlo, dezert, biele víno, prosecco, polnočné jedlo a fotokútik. O program sa postarajú dve živé kapely, tanečníčky od Petra Modrovského a skupina La dansa.
 
16
nov
2023

Vianočný strom už stojí na námestí

Naše námestie v Rusovciach už od včera zdobí vianočný strom. Počas adventu a Vianoc nám bude dotvárať sviatočnú atmosféru. Rusovciam ho darovala Zlatica Antošová.
 
16
nov
2023

Pozvánka na Vianočný blšák pre všetkých

Milí rusovčania, radi by sme vás pozvali na druhý RUSOVSKÝ BLŠÁK pre všetkých, ktorý sa bude konať v sobotu 9. decembra 2023 v priestoroch telocvične ZŠ v Rusovciach, vchod z Kovácsovej ulice. Príďte si vychutnať príjemnú predvianočnú atmosféru. Vstup voľný! V prípade záujmu o predajné miesto volajte na 0911 845 376 alebo píšte na FB Alexandra Klimek. Tešíme sa na vás!