Utorok 3. 8. 2021
Dnes má meniny Jerguš

Aktuality a kultúrne akcie

16
jún
2021

Nemáte program na víkend? Prihláste sa na Rusovskú časovku!

Už zajtra štartuje prvý ročník Rusovskej časovky! Prihláste sa aj so svojimi deťmi a spolu rozpohybujeme Rusovce! Odmenou vám bude dobrý pocit zo športového výkonu a krásna drevená medaila. Účasť na Rusovskej časovke môžete zaradiť do svojho už naplánovaného víkendového programu, keďže pretek môžete absolvovať kdekoľvek - jediné čo potrebujete je bicykel. Po veľkom úspechu virtuálneho bežeckého preteku štartujeme aj súťaž pre cyklistov. Môžete sa prihlásiť do cyklistického preteku, ktorý absolvujete individuálne - ako časovku.
 
11
jún
2021

Pozvánka na divadelné predstavenie "Vek je len číslo" pre seniorov

Milé rusovské seniorky a seniori, divadlo Selavi v Ružinove, ktorého členmi sú ochotníci v seniorskom veku a ktoré vzišlo z Alžbetínskeho naivného divadla vás pozýva na predstavenie Vek je len číslo. Divadlo pôsobí v priestoroch Cultus Ružinov a zameriava sa svojím repertoárom najmä na životné situácie strednej a seniorskej generácie. Predstavenie sa uskutoční dňa 15. 06. 2021 o 18:00 hod. v DK Ružinov. Z dôvodu dodržiavania protipandemických opatrení, kde je aj znížená kapacita hľadiska, je potrebné do 11. 06. 2021 (dnes) nahlásiť na tel. č. 0905 566 113 váš prípadný váš záujem aj s počtom miest.
 
10
jún
2021

Obľúbený mestský bazár pokračuje ďalším kolom

Nepotrebné, ale ešte využiteľné veci môžete priniesť na Centrálu OLO, na Ivanskú cestu 22, a to v stredu od 12.00 do 18.00 alebo v piatok a sobotu od 8.00 do 18.00 hod. Na júnovom podujatí Mestský bazár si možno nájdu nového majiteľa.
 
2
jún
2021

Pozvánka na výstavu Rusovčanky Katríny Vidrovej

Dovoľujem si Vás pozvať na výstavu maliarky Kataríny Vidrovej s názvom S LÁSKOU K PRÍRODE, ktorá je inštalovaná v Sankt Vitus Kaffee. Obrazy pani Vidrovej sú pohladením pre dušu a som veľmi rada, že máme možnosť pozrieť si ich aj priamo v Rusovciach. Výstava potrvá do konca júna. Lucia Tuleková Henčelová, starostka
 
27
maj
2021

Osobnosť Rusoviec

Ak poznáte výnimočného človeka, ktorý šíri dobré meno našej mestskej časti doma či v zahraničí a ktorý významným spôsobom prispel k rozvoju Rusoviec v oblasti školstva, kultúry, športu, vo vede či v inej oblasti, neváhajte a napíšte nám o ňom.