Streda 12. 5. 2021
Dnes má meniny Pankrác

Aktuality a kultúrne akcie

17
mar
2021

Pomôžme podporiť výtvarné terapeutické aktivity detí hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb

Milé Rusovčanky, milí Rusovčania, od konca októbra nás pravidelne svojím plným pracovným nasadením testujú na ochorenie Covid-19 aj lekári a sestričky z Národného ústavu detských chorôb na bratislavských Kramároch. Dnes vidíme príležitosť pomôcť im pri ich neúnavnej práci - pri liečení detí.Lekári a sestričky v spolupráci s občianskym združením "Duševné zdravie detí" už niekoľko rokov využívajú arteterapiu, ako tvorivý a liečebný proces vyjadrovania vnútorných myšlienok, pocitov, spomienok a skúseností detí prostredníctvom výtvarného umenia. Podporme výtvarné terapeutické aktivity detí hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb zbierkou takých výtvarných pomôcok, ako sú akrylové farby, štetce, maliarske plátna a podobne.
 
16
mar
2021

Ponuka nebytových priestorov na prenájom

Mestská časť Bratislava-Rusovce ponúka na prenájom nebytové priestory s možnosťou ich využitia ako kancelárske priestory.
 
12
mar
2021

Testovanie v Rusovciach

Milí Rusovčania, blíži sa nám víkend a s ním aj "tradícia" pravidelného víkendového testovania na ochorenie COVID-19. Keďže sa nám podarilo spustiť prevádzku trvalého odberového miesta a testovať sa dá a aj sa bude dať počas celého týždňa (okrem nedele), odporúčame vám nenechávať si testovanie na sobotu, keďže testovať bude len jeden odberový tím. MOM je k dispozícii na parkovisku pri Zdravotnom stredisku od pondelka do soboty v čase od 11:00 hod. do 19:30 hod. Prestávka na obed je čase medzi 14:30 hod. a 15:00 hod., posledný odber je o 19:15 hod. Ďakujeme.
 
10
mar
2021

Súťaž o "SČÍTACIU" mikinu!

Už ste sa sčítali?
 
9
mar
2021

Aktualizované prevádzkové hodiny Mobilného odberového miesta

Na základe vašich podnetov, aby sme vyšli v ústrety aj obyvateľom prihraničných obcí, upravujeme prestávku na obed v mobilnom odberovom mieste na parkovisku pri Zdravotnom stredisku. Mobilné odberové miesto je otvorené každý deň od pondelka do soboty.