Utorok 18. 1. 2022
Dnes má meniny Bohdana

Aktuality a kultúrne akcie

8
nov
2021

Zmena organizácie dopravy na Irkutskej ulici

Od 9. 11. 2021 do 16. 11. 2021 sa bude na uliciach Irkutská a Maďarská (v časti od kostola sv. Márie Magdalény po Irkutskú ulicu) realizovať vodorovné a zvislé dopravné značenie. Základnou zmenou je ZJEDNOSMERNENIE Irkutskej ulice. Dôvodom je najmä zvýšenie počtu parkovacích miest na ulici, ako aj zvýšenie bezpečnosti a prehľadnosti cestnej premávky na nej. Parkovanie v zóne nebude nateraz spoplatnené. Zvýhodnení budú občania bývajúci v danej zóne, ktorým bude vydaná rezidentská karta. Podmienkou vydania dvoch kusov rezidentskej karty na jednu nehnuteľnosť (rodinný dom alebo byt), je vzťah k nehnuteľnosti v danej zóne (napr. trvalý pobyt alebo nájomná zmluva) a vzťah k vozidlu. Každý rodinný dom, resp. byt dostane bezplatne aj tzv. návštevnícku parkovaciu kartu, ktorá umožní dočasné parkovanie v zóne pre návštevy. Realizácia vodorovného dopravného značenia („maľovanie čiar na vozovku”) sa bude týkať Irkutskej ulice, preto žiadame všetkých majiteľov motorových vozidiel, aby od 9. 11. 2021 do 16. 11. 2021 neparkovali svoje vozidlá na ceste, ani po okrajoch, nakoľko tento priestor bude potrebný na realizáciu uvedených prác. Prosíme Vás o rešpektovanie pokynov dodávateľa dopravného značenia. V prípade skoršieho ukončenia prác vás budeme informovať.
 
27
okt
2021

Ďakujeme rusovským seniorkám za pomoc pri jesennej výzdobe

Október je mesiacom úcty k starším. Po roku a pol opatrení, ktoré najmä pre seniorov znamenali obmedzenia v spoločenskom živote, sme pre nich pripravili niekoľko aktivít: krátke kurzy nordic walkingu a hrania petangu, prednášky v oblasti prevencie proti praktikám podvodníkov a vzorov správania sa počas krízových situácií, či jesennú tvorivú dielňu. Včerajšia seniorská tvorivá dielňa sa niesla v znamení vyrezávania tekvíc, ktoré k jeseni neodmysliteľne patria a ktoré od dnešného dňa nájdete ako výzdobu fontány na námestí. Pozývame vás aj na večernú prechádzku, kedy budú tekvice svietiť a dotvoria príjemnú atmosféru jesenných dní.
 
21
okt
2021

Rozširujeme detské ihrisko na Gerulatskej

Rusekáči tieto dni intenzívne pracujú na rozšírení detského ihriska na Gerulatskej o oddychovú zónu. Ide o pôvodne oplotený priestor, ktorý bezprostredne nadväzuje na detské ihrisko a rástli na ňom náletové dreviny. Na pozemku sme náletové dreviny odstránili, pripravujeme plochu, na ktorej budú osadené dva sety na sedenie, pozemok splanírujeme, vysejeme naň nový trávnik a vysadíme nové dreviny.
 
18
okt
2021

Rusovce na jar zakvitnú

Spolupráca s Magistrátom hlavného mesta prináša svoje ovocie. Už na jar sa môžete tešiť na zakvitnuté záhony na Starorímskej, Balkánskej a pri vstupe do Rusoviec z Petržalky. Dnešná výsadba, ako ďalší z prvkov starostlivosti o verejné priestranstvá, sa v jarných mesiacoch premení na pestrofarebne rozkvitnuté pásy tulipánov a narcisov, ktoré potešia tak Rusovčanov, ako aj návštevníkov našej mestskej časti.
 
14
okt
2021

Pozývame (nielen) rodičov s deťmi na prednášku o detskom čítaní

Budúci štvrtok (21. 10.) o 18:00 hod. vás pozývame do sály Hasičskej zbrojnice na popularizovanú prednášku Ľudmily Hrdinákovej, odborníčky na detského čitateľa, o tom, aká je myseľ a duša našich detí v súvislosti s procesom čítania.