Štvrtok 24. 9. 2020
Dnes má meniny Ľuboš, Ľubor

Aktuality a kultúrne akcie

19
maj
2020

Vo štvrtok 21. 05. 2020 brigádujeme, pridajte sa k nám!

Každý rok o tomto čase už máme zvyčajne jednu alebo dve jarné upratovacie brigády za sebou. Tento rok sme hromadné brigády zo zrejmých príčin neorganizovali. S uvoľňovaním opatrení sme sa na miestnom úrade rozhodli vykasať si rukávy a vyčistiť námestie pred Krajom, vysadiť tam kvietky, upraviť ostrovčeky na Kovácsovej a okolie miestneho úradu a taktiež vyčistiť informačné tabule. Pozývame aj vás - pridajte sa k nám - samostatne, so susedmi či s vašimi deťmi, v čase, ktorý vám vyhovuje. Pomôžte nám upratať či upraviť niektorý z verejných priestorov alebo pozbierajte smeti v lesoparku, prípadne poupratujte pred svojim domom. Ak nám dáte vopred vedieť, Rusekáči vyzbierané smeti či vypletú burinu vyvezú. Tak čo, pridáte sa k nám?
 
6
maj
2020

Zber komunálnych odpadov z domácností s obsahom škodlivých látok 30. 05. 2020

V sobotu 30. 05. 2020 v čase od 10.30 do 12.30 hod. môžu občania (fyzické osoby nepodnikatelia) na zbernom dvore na Vývojovej ulici v Rusovciach odovzdať komunálny odpad s obsahom škodlivých látok.
 
25
apr
2020

Vyhlasujeme súťaž "Maľovaná pesnička"

Mestská časť Bratislava-Rusovce vyhlasuje v spolupráci so Súkromnou základnou umeleckou školou na Balkánskej ulici výtvarnú súťaž pre deti a mládež vo veku od 5 až 15 rokov.
 
24
apr
2020

Rúškový beh 2020 - Prvý Rusovský virtuálny beh

Zostávame doma, ale behať môžme. Tak poď s nami do toho. Môžeš sa zapojiť jednotlivo alebo vytvor tím so svojimi susedmi. Zdieľaj svoju aktivitu a spolu udržíme Rusovce v pohybe.
 
24
apr
2020

Online konkurz do Bratislavského chlapčenského zboru

Prihláste vášho syna vo veku 7 - 8 rokov na ONLINE konkurz do Bratislavského chlapčenského zboru hneď teraz, alebo si vyberte z niekoľkých možností! Bratislavský chlapčenský zbor, to je 38 rokov hudby, skvelých zážitkov a stretnutí. Tisícky koncertov a takmer 150 koncertných ciest. Spevákom Bratislavského chlapčenského zboru tlieska publikum v Európe, ale aj v USA, Kanade, Japonsku, Rusku i na Taiwane ...