Piatok 1. 7. 2022
Dnes má meniny Diana

Aktuality a kultúrne akcie

13
maj
2022

Zažite deň starých Rimanov na rodinnom festivale v Petronell-Carnuntum!

Nemáte program na nedeľu 22. mája?
 
9
maj
2022

Slávnostné otvorenie novej expozície v Antickej Gerulate 14. 05. 2022

MÚZEUM MESTA BRATISLAVA zajtra, v sobotu 14. mája, slávnostne otvára novú stálu expozíciu "Gerulata na hraniciach Rímskej ríše", ktorá prezentuje nálezy z lokality bývalého rímskeho tábora Gerulata ako súčasť Limes Romanus. Archeologické nálezy sa snažia priblížiť pracovný deň vojakov v tábore, ako aj život, sociálne zloženie a činnosť obyvateľov a obyvateliek civilnej osady i vzdialenejšieho zázemia s villami a rustikálnymi sídliskami.
 
9
maj
2022

Zberné nádoby na drobný elektroodpad nájdete už aj na miestnom úrade

Vítame každý spôsob, ktorý vedie k triedeniu a recyklácii odpadu. Odpad tak neskončí na skládke a my mu dáme príležitosť na ďalšie využitie. Preto sme radi prijali ponuku spoločnosti SEWA (ďakujeme!) na zber drobného elektroodpadu (elektrospotrebiče, IT technika, spotrebná elektronika, elektrické nástroje a zdravotnícke zariadenia a prístroje – všetko menších rozmerov) a použitých batérií a akumulátorov, ktoré môžete od tohto týždňa priniesť aj na miestny úrad a do základnej školy.
 
9
maj
2022

Osobnosť Rusoviec 2022

Poznáte Rusovčanku alebo Rusovčana, ktorý dosiahol významné úspechy? Napíšte nám, zaslúži si verejné uznanie! Ak poznáte výnimočného človeka, ktorý šíri dobré meno našej mestskej časti doma či v zahraničí a ktorý významným spôsobom prispel k rozvoju Rusoviec v oblasti školstva, kultúry, športu, vo vede či v inej oblasti, neváhajte a napíšte nám o ňom.
 
6
maj
2022

Susedská sobota 07. 05. 2022

Pozvánka na SUSEDSKÚ SOBOTU, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 7. mája od 10 hod.