Utorok 16. 7. 2024
Dnes má meniny Drahomír, Rút

Voľný čas

Rusovce poskytujú svojou polohou mnoho možností športového alebo kultúrneho vyžitiia. Nachádzajú sa tu mnohé reštauračné zariadenia, ktoré sú vyhľadávané aj Bratislavčanmi.
Blízkosť dunajskej hrádze poskytuje od jari do jesene veľké možnosti cyklistom aj korčuliarom.
V Rusovciach je krásny futbalový štadión.
Nachádza sa tu  stála expozícia Mestského múzea Gerulata, ktorá je ojedinelá v tom, že približuje verejnosti stopy po Rimanoch. Archeológovia tu postupne odkryli ruiny rímskej studne, trosky pecí, náhrobné a oltárne kamene, aj pozostatky rímskeho fóra. Objavili pohrebiská, mince, fragmenty úžitkovej keramiky a iné cennosti. Múzeum antická Gerulata, v ktorom sú archeologické nálezy vystavené, sa nachádza za rusovským rímskokatolíckym kostolom.
Kaštieľ v Rusovciach a priľahlý park patria medzi obľúbené oddychové miesta Bratislavčanov, ziaľ kvoli pozastavenej prestavbe kastieľa je  verejnosti nedostupný a chátra. Anglicky park je verejnosti prístupný. 
V Rusovciach sa nachádza aj Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK), ktorý  je profesionálnym umeleckým telesom, pôsobiacim v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku už od roku 1949.