Piatok 1. 7. 2022
Dnes má meniny Diana

Aktuality a kultúrne akcie

8
jún
2022

Pozvánka na prednášku "Všetko o kliešťoch"

Materské centrum Kukulienka vás pozýva na prednášku s diskusiou "Všetko o kliešťoch", už zajtra 9. júna o 9:30 hod. v priestoroch Humanitného centra na Kovácsovej ulici. Máte paniku z kliešťov? Tak príďte zajtra ráno, s deťmi alebo bez, k nám do MC Kukulienka Rusovce. MVDr. Markéta Derdáková, PhD., ktorá sa celý život venuje chorobám prenášaným kliešťami, vedkyňa, ktorá chodí o tom prednášať na medzinárodné konferencie, príde a odpovie na všetky otázky. Vstupné je 1,5 € do materského centra a prednáška je zadarmo.
 
6
jún
2022

V piatok nás na úrade nenájdete, brigádujeme v rámci dobrovoľnej akcie "Naše mesto"

V piatok 10. júna bude miestny úrad zatvorený, pridávame sa s kolegami k najväčšej dobrovoľníckej akcii na Slovensku "Naše mesto" a spolu s dobrovoľníkmi z rôznych firiem poskytneme naše ruky a energiu v prospech Rusoviec. Ďakujeme za pochopenie, na miestnom úrade vás opäť radi privítame v pondelok 13. júna.
 
3
jún
2022

Pozvánka na Noc kostolov 2022

Farská rada pozýva všetkých známych, aj zatiaľ neznámych priateľov z Rusoviec a ctených hostí, aby navštívili naše chrámy, kaplnky, aj čerstvo zreštaurované sakrálne pamiatky Rusoviec v piatok 10. júna 2022 počas medzinárodného podujatia Noc kostolov 2022. Spolu s bratmi evanjelikmi už tradične otvárame kostoly objavovaniu, kultúre a vzájomnému priateľskému dialógu. Obľúbenou atrakciou je možnosť výstupu na vežu farského kostola, či nahliadnutie do tajomnej krypty rodiny Zichy. Podujatie tento rok hudobne ozdobí sláčikové kvarteto koncertom klasickej hudby. Zakončíme ho "letnou polnočnou" bohoslužbou pri sviečkach. Tešíme sa na vás v piatok 10. júna od 18.00 hodiny.
 
2
jún
2022

Futbalové ihrisko bude kompletne osvetlené

Kompletné osvetlenie hracej plochy na našom futbalovom ihrisku zavŕši proces modernizácie rusovského ihriska. Po vybudovaní oplotenia a čiastočnom osvetlení z jednej strany sa projekt dostáva do svojej finálnej fázy. Záleží nám na tom, aby mali naši futbalisti kvalitné podmienky na hru, preto sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať dotáciu zo SFZ v rámci projektu Eurá z Eura na zabezpečenie potrebnej infraštruktúry, ktorá čiastočne pokryje náklady spojené s dobudovaním osvetlenia. Dobudovanie osvetlenia bude na strane pri tribúne, čím sa kompletne zabezpečí osvetlenia celej hlavnej plochy futbalového ihriska z oboch jeho strán.
 
2
jún
2022

Cesta z Balkánskej ulice k železničnej stanici cez otočisko je už prejazdná

Cesta z Balkánskej ulice k železničnej stanici cez autobusové otočisko je už prejazdná. Štrkodrva na Kovácsovej ulici, ktorá slúžila ako príjazdová cesta po dočasnej náhradnej ceste k stanici, bude odstránená v priebehu najbližších dní a prejazdnou sa stane aj cesta z Kovácsovej ulice na Balkánsku ulicu cez otočisko. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť počas stavebných prác – boli to posledné práce, ktoré výraznejšie obmedzili život v území.