Piatok 1. 7. 2022
Dnes má meniny Diana

Aktuality a kultúrne akcie

4
maj
2022

Slovenský rybársky zväz, Bratislava V - Zahajovacie preteky/Deti

Slovenský rybársky zväz, Bratislava V pozýva na Zahajovacie preteky/Deti v nedeľu 8. mája 2022 od 8 do 12 hod. na jazero v Rusovciach. Registráciu je možné vykonať na mieste v deň pretekov. Štartovné: 0 Eur.
 
4
maj
2022

III. ročník rusovského virtuálneho behu už tento víkend!

Už tento víkend sa koná tretí ročník virtuálneho rusovského behu, tentokrát bez prívlastku "rúškový". Zapojte sa aj vy, urobte niečo pre svoje zdravie a odmenou vám bude nielen dobrý pocit, ale aj drevená medaila na pamiatku.
 
29
apr
2022

Pozvánka na besedu so spisovateľkou Soňou Bulbeck

Miestna knižnica v Rusovciach vás srdečne pozýva na besedu so spisovateľkou Soňou Bulbeck, ktorá bude spojená s prezentáciou nového detektívneho románu Prekliata nevesta a s premietaním diapozitívov o Saudskej Arábii.
 
29
apr
2022

Zachránili sme historicky významné sakrálne pamiatky Rusoviec

Ochrana a rekonštrukcia šiestich drobných historicky významných sakrálnych pamiatok Rusoviec sa podarila. Pre mnohé z nich to bol naozaj zásah v poslednej chvíli. „Obnova kultúrneho dedičstva musí byť prioritou každej mestskej časti. Naše pamiatky z 18. a 19. storočia podliehali vplyvu času a počasia. Pre nás bola dôležitá ich obnova, aj z dôvodu zachovania pamiatok pre budúce generácie. Som rada, že sa projekt so zapojením OZ Natura Rusovce podarilo dotiahnuť do úspešného konca a našim rusovským sakrálnym pamiatkam sa prinavrátila ich niekdajšia krása a jedinečnosť“, uviedla starostka Lucia Tuleková Henčelová.
 
26
apr
2022

Pozvánka na 3. VIRTUÁLNY RUSOVSKÝ BEH 2022

Pozývame Vás na 3. VIRTUÁLNY RUSOVSKÝ BEH 2022, ktorý sa uskutoční v dňoch od 6. do 8. mája 2022.