Streda 7. 12. 2022
Dnes má meniny Ambróz

Aktuality a kultúrne akcie

29
okt
2022

Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do samosprávy krajov začali

Prinášame Vám prehľad najdôležitejších informácií k spojeným VOĽBÁM 2022.
 
29
okt
2022

Voľby 2022 - prosíme o trpezlivosť pred volebnými miestnosťami

Spojené komunálne voľby so sebou prinášajú aj raz toľko práce nielen organizátorom, ale aj voličom. Z tohto dôvodu sa môže stať, že si pred volebnými miestnosťami chvíľu počkáme. Ak práve stojíte v rade, prosíme vás o strpenie. Ďakujeme za pochopenie.
 
27
okt
2022

Lampiónový sprievod sa presúva na 6. novembra

Z dôvodu jesenných prázdnin sa Lampiónový sprievod presúva na budúcu nedeľu 6. novembra. Bližšie informácie zverejníme v pondelok. Ďakujeme za pochopenie a želáme pekný deň.
 
26
okt
2022

Ďakujeme rusovským seniorom za pomoc pri jesennej výzdobe!

Minulý rok sme zaviedli milú tradíciu jesennej výzdoby nášho námestia v podobe vyrezávaných tekvíc, ktoré k jeseni neodmysliteľne patria. Od dnešného dňa ich nájdete na fontáne na námestí. Aj tento rok nám s výzdobou pomohli rusovskí seniori počas tvorivej dielne, ktorú včera organizovala mestská časť.
 
25
okt
2022

Geruca mieri do sveta

Historický hraný dokument GERUCA, ktorý mal premiéru počas Rímskych hier, neostáva v našom šuflíku. „Našou ambíciou je dostať tento film ako vyučovaciu pomôcku do slovenských škôl. Film totiž žiakom prístupnou a náučno-zážitkovou audio-vizuálnou formou vysvetľuje rôzne aspekty života antického Ríma.“ hovorí starostka Lucia Tuleková Henčelová. Prvou lastovičkou bolo uvedenie filmu na našej, domácej, základnej škole v Rusovciach.