Utorok 18. 1. 2022
Dnes má meniny Bohdana

Aktuality a kultúrne akcie

8
okt
2021

Jesenná deratizácia 2021

Regionálny úrad verejného zdravotníctva každoročne upozorňuje na zákonnú povinnosť vykonať celoplošnú deratizáciu (reguláciu živočíšnych škodcov) v období od 1. októbra do 30. novembra 2021.
 
7
okt
2021

Informácia o zrušení zberných hniezd

Dňa 8. a 9. októbra (piatok, sobota) budú zo zberných hniezd odvezené nádoby na plast a papier. Zberné nádoby na sklo v zberných hniezdach naďalej ostávajú.
 
6
okt
2021

Jesenný zber komunálnych odpadov z domácností s obsahom nebezpečných látok 16. 10. 2021

Jesenný zber komunálnych odpadov z domácností s obsahom nebezpečných látok sa uskutoční v sobotu 16. 10. 2021, 10:30 - 12: 30 hod. na zbernom dvore v Rusovciach.
 
30
sep
2021

Zberné nádoby na malý elektroodpad, batérie a akumulátory

Na Slovensku sa ročne vyprodukujú tisíce ton odpadu z elektrozariadení. Veľká časť z nich končí na skládkach alebo vo voľnej prírode. Väčšina vyradených elektrospotrebičov sa však dá recyklovať a opätovne použiť pri výrobe ďalších výrobkov. Červeno-biele stacionárne kontajnery sú špeciálne zberné nádoby na malý elektroodpad, batérie a akumulátory. V Rusovciach pribudli dva takéto kontajnery – jeden je umiestnený pred zberným dvorom a druhý na stojisku kontajnerov pri Zdravotnom stredisku. Rusovčania tak majú možnosť prispieť k zodpovednejšiemu separovaniu.
 
27
sep
2021

Do Rusoviec poputuje ďalší polmilión eur

Dobrá správa na začiatok týždňa – dnes sme dostali oficiálnu informáciu z MIRRI SR, ktorá potvrdzuje, že do Rusoviec poputuje z eurofondov ďalšia investícia za takmer pol milióna eur. Po získanej dotácii pol milióna na otočisko je aj táto investícia dôkazom, že snaha získavať pre Rusovce mimorozpočtové zdroje financovania má význam a prináša ovocie.