Nedeľa 17. 10. 2021
Dnes má meniny Hedviga

Aktuality a kultúrne akcie

14
sep
2021

Výstavu maliarky Kataríny Vidrovej si môžete pozrieť na miestnom úrade popri vybavovaní úradných záležitostí

Veľmi sa tešíme, že do 15. októbra môžeme byť na miestnom úrade hostiteľmi výstavy obrazov s názvom ´S láskou k prírode´ Rusovčanky, maliarky pani Kataríny Vidrovej. Výstava je umiestnená na prvom poschodí miestneho úradu a my vás pozývame, aby ste si ju pozreli počas vybavovania úradných záležitostí. Alebo sa zastavte, ak aj práve nepotrebujete nič vybaviť. Veríme, že práca a umenie môžu spolu fungovať vo vzájomnej symbióze, spríjemnite si preto pracovné povinnosti na našom úrade prehliadkou obrazov pani Vidrovej.
 
14
sep
2021

PRIPOMÍNAME: Už tento piatok začíname v Rusovciach s vrecovým zberom triedeného odpadu a pokračujeme každý nepárny piatok

OLO a. s. informuje: Od septembra 2021 bude zavedený vrecový zber triedeného odpadu z rodinných domov vo všetkých mestských častiach Bratislavy. Nakoľko bol medzi návrhmi na zlepšenie systému zo strany obyvateliek a obyvateľov aj častejší odvoz odpadu, zvýšili sme frekvenciu zvozu oboch komodít na odvoz v dvojtýždňovom intervale. Zavedením tohto systému zberu pre rodinné domy celoplošne by sa mala úroveň vytriedenia odpadov v našom hlavnom meste zvýšiť až o 20%.
 
7
sep
2021

Pressburg Triathlon a Pressburg Aquathlon

V sobotu 11. 09. 2021 od 9:00 sa bude konať športové podujatie Pressburg Triathlon a Pressburg Aquathlon na Rusovskom jazere a ceste pod hrádzou. Podujatie je organizované Slovenskou triatlonovou akadémiou pod záštitou Slovenského olympijského a športového výboru. Príďte povzbudiť športovcov alebo sa môžete zúčastniť ako súťažiaci. Cesta pod hrádzou bude počas podujatia uzavretá a vyhradená len pre súťažiacich v čase približne od 7:30 do 18:00.
 
6
sep
2021

Rímske hry 11. 09. 2021

Antická Gerulata MMB v Rusovciach, ktorá sa nedávno stala súčasťou svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, bude hostiť už 24. ročník Rímskych hier – atraktívnej, zážitkovo-vzdelávacej súťaže (nielen) pre rodiny s deťmi.
 
6
sep
2021

Blíži sa ďalší mestský bazár

Využite jesenné upratovanie a prineste nám veci, ktoré už nepotrebujete, no iným môžu ešte poslúžiť. Zber prebieha od 3. septembra do 2. októbra.