Utorok 18. 1. 2022
Dnes má meniny Bohdana

Aktuality a kultúrne akcie

19
nov
2021

Putovná výstava "Po druhej svetovej vojne" od dnes na námestí

Putovnú výstavu "Po druhej svetovej vojne" nájdete od dnes do 1. decembra na námestí pri fontáne. Expozícia zachytáva formou krátkych citátov príbehy 15. ľudí, ktorí prežili 2. svetovú vojnu a stali sa hrdinami pamäti nášho národa počas druhej svetovej vojny. Thomas Mann povedal, že kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť. Preto je dôležité, obzvlášť v dnešnej dobe plnej konšpirácií, populizmu a hejtu, pripomenúť si minulosť a poučiť sa z nej. Veríme, že k tomu čiastočne prispeje aj táto výstava. Výstava Po 2. svetovej vojne nadväzuje na osvedčený koncept predošlých putovných expozícií občianskeho združenia Post Bellum. Autorom portrétov je fotograf Tomáš Halász a titulnej grafiky „Bojovník proti fašizmu“ Matúš Maťátko.
 
18
nov
2021

Pozvánka na verejnú generálku nového predstavenia SĽUK-u "Pastorále"

Slovenský ľudový umelecký kolektív uvedie svoj najnovší vianočný koncert ľudovej hudby a divadla. Okrem ľudových kolied, duchovných a pastorálnych piesní, koncert dopĺňajú aj dve hry ľudového divadla. V programe účinkuje ľudová hudba, spevácka skupina a členovia tanečného súboru SĽUK-u so svojimi sólistami.
 
18
nov
2021

Matrika bude z technických príčin zatvorená do 3. 12. 2021

Oznamujeme vám, že z technických príčin bude matrika do 3. decembra zatvorená. Podpisy a listiny vám aj naďalej overíme v podateľni miestneho úradu na prízemí. Ďakujeme za pochopenie.
 
11
nov
2021

V pondelok 15. 11. 2021 začíname s revitalizáciou autobusového otočiska - zmeny v doprave

Z dôvodu rekonštrukcie otočiska a zastávok autobusov Stn. Rusovce bude od 15. novembra 2021 približne do júna 2022 zmenená konečná zastávka liniek 90 a 191 v Rusovciach.
 
9
nov
2021

Miestna knižnica bude vo štvrtok zatvorená

Oznam pre všetkých rusovských knihomoľov: Miestna knižnica v Rusovciach bude vo štvrtok 11. novembra z technických príčin zatvorená. Na vašu návštevu sa budeme opäť tešiť v pondelok 15. novembra.