Sobota 24. 10. 2020
Dnes má meniny Kvetoslava

Aktuality a kultúrne akcie

25
aug
2020

Pozvánka na Deň Rusoviec 2020

Srdečne vás pozývame na DEŇ RUSOVIEC 2020, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 29. augusta v parku pri kaštieli.
 
21
aug
2020

Rusovské stretnutia s knihou alebo Akí čitatelia žijú v Rusovciach?

Milí Rusovčania, pripravujeme znovuotvorenie miestnej knižnice, aby plnohodnotne slúžila obyvateľom našej mestskej časti nielen na požičiavanie kníh, ale zároveň aj ako kultúrna inštitúcia poskytujúca priestor pre príťažlivé podujatia.
 
23
júl
2020

Pomôžte susedom vrátiť sa do svojich domovov

OZ Rusovčatá v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Rusovce vyhlasuje na podnet obyvateľov Rusoviec finančnú zbierku pre obyvateľov bytového domu na Firmovej ulici, ktorých domovy poškodil požiar začiatkom júla. Vyzbierané finančné prostriedky im umožnia začať so sanačnými a maliarskymi prácami, vyčistiť šatstvo a bytové textílie.
 
23
júl
2020

Priestory Hasičskej zbrojnice na prenájom

Ešte v marci sme vám predstavili sálu Hasičskej zbrojnice, ktorú si je možné prenajať na menšie, či väčšie oslavy, konferencie, semináre alebo športové aktivity. Pre lepšiu predstavu sme nafotili štyri typy možného usporiadania sály (menšia oslava, väčšia oslava, konferencia, seminár), vašej fantázii v usporiadaní priestoru sa však medze nekladú. Priestory sály sú vybavené stolmi, stoličkami, dataprojektorom, premietacím plátnom a miestnosť je ozvučená. Do miestnosti sa zmestí max. 80 osôb, závisí od spôsobu usporiadania sály. Ďalšou z miestností je klubovňa, ktorú je možné využívať najmä na záujmovú činnosť - rôzne kurzy, krúžky, školenia, workshopy pre menší počet ľudí.
 
20
júl
2020

Rusovské hody 2020

Srdečne vás pozývame na Rusovské hody 2020, ktoré sa uskutočnia už túto nedeľu 26. júla 2020 na futbalovom ihrisku. Začneme o 10:30 hod. slávnostnou svätou omšou a o 14:00 hod. je pripravený futbalový zápas, v ktorom si sily zmerajú rusovskí muži. Pre deti sú pripravené atrakcie; k dispozícii budú stánky s občerstvením a predajné stánky. Tešíme sa na vás!