Sobota 15. 8. 2020
Dnes má meniny Marcela

Aktuality a kultúrne akcie

24
apr
2020

Rúškový beh 2020 - Prvý Rusovský virtuálny beh

Zostávame doma, ale behať môžme. Tak poď s nami do toho. Môžeš sa zapojiť jednotlivo alebo vytvor tím so svojimi susedmi. Zdieľaj svoju aktivitu a spolu udržíme Rusovce v pohybe.
 
24
apr
2020

Online konkurz do Bratislavského chlapčenského zboru

Prihláste vášho syna vo veku 7 - 8 rokov na ONLINE konkurz do Bratislavského chlapčenského zboru hneď teraz, alebo si vyberte z niekoľkých možností! Bratislavský chlapčenský zbor, to je 38 rokov hudby, skvelých zážitkov a stretnutí. Tisícky koncertov a takmer 150 koncertných ciest. Spevákom Bratislavského chlapčenského zboru tlieska publikum v Európe, ale aj v USA, Kanade, Japonsku, Rusku i na Taiwane ...
 
16
apr
2020

Kvitnúce lúky pre farebnejšie Rusovce

V parku na Irkutskej ulici vzniká kvitnúca lúka. V spolupráci s Bratislavským regionálnym ochranárskym združením sme v utorok začali s výsadbou prvej kvitnúcej lúky v Rusovciach.
 
7
apr
2020

Dezinfekcia verejných priestranstiev 08. 04. 2020

V stredu 08. 04. 2020 od 7:00 hod. začnú rusovskí hasiči dezinfikovať verejné priestranstvá a okolie zberných hniezd, preto vás prosíme, aby ste sa dezinfikovaných miest nedotýkali a pristupovali k nim opatrne. Ide o preventívne opatrenie v súvislosti so šírením koronavírusu.
 
31
mar
2020

Rusovská kvapka krvi aj tento rok, ale trochu inak

Milí priatelia, vzhľadom na aktuálnu situáciu nie je možné našu plánovanú akciu hromadného darovania krvi v plánovanom termíne 24. apríla uskutočniť, keďže všetky výjazdy sú až do odvolania zrušené. Aj v dôsledku týchto opatrení sa v nemocniciach prehlbuje problém nedostatku krvi a preto je každý darca vítaný. Existuje možnosť prísť na Transfúznu stanicu Ružinov a darovať krv vo vopred dohodnutom termíne, čím sa zabezpečí plynulý chod a zamedzí sa zbytočnej kumulácii darcov.