Sobota 23. 10. 2021
Dnes má meniny Alojzia

Aktuality a kultúrne akcie

21
okt
2021

Rozširujeme detské ihrisko na Gerulatskej

Rusekáči tieto dni intenzívne pracujú na rozšírení detského ihriska na Gerulatskej o oddychovú zónu. Ide o pôvodne oplotený priestor, ktorý bezprostredne nadväzuje na detské ihrisko a rástli na ňom náletové dreviny. Na pozemku sme náletové dreviny odstránili, pripravujeme plochu, na ktorej budú osadené dva sety na sedenie, pozemok splanírujeme, vysejeme naň nový trávnik a vysadíme nové dreviny.
 
18
okt
2021

Rusovce na jar zakvitnú

Spolupráca s Magistrátom hlavného mesta prináša svoje ovocie. Už na jar sa môžete tešiť na zakvitnuté záhony na Starorímskej, Balkánskej a pri vstupe do Rusoviec z Petržalky. Dnešná výsadba, ako ďalší z prvkov starostlivosti o verejné priestranstvá, sa v jarných mesiacoch premení na pestrofarebne rozkvitnuté pásy tulipánov a narcisov, ktoré potešia tak Rusovčanov, ako aj návštevníkov našej mestskej časti.
 
14
okt
2021

Pozývame (nielen) rodičov s deťmi na prednášku o detskom čítaní

Budúci štvrtok (21. 10.) o 18:00 hod. vás pozývame do sály Hasičskej zbrojnice na popularizovanú prednášku Ľudmily Hrdinákovej, odborníčky na detského čitateľa, o tom, aká je myseľ a duša našich detí v súvislosti s procesom čítania.
 
8
okt
2021

Jesenná deratizácia 2021

Regionálny úrad verejného zdravotníctva každoročne upozorňuje na zákonnú povinnosť vykonať celoplošnú deratizáciu (reguláciu živočíšnych škodcov) v období od 1. októbra do 30. novembra 2021.
 
7
okt
2021

Informácia o zrušení zberných hniezd

Dňa 8. a 9. októbra (piatok, sobota) budú zo zberných hniezd odvezené nádoby na plast a papier. Zberné nádoby na sklo v zberných hniezdach naďalej ostávajú.