Sobota 2. 3. 2024
Dnes má meniny Anežka

Aktuality a kultúrne akcie

16
feb
2024

Oznam o zatvorení matričného úradu, podateľne a pokladne

Oznamujeme vám, že matričný úrad, podateľňa a pokladňa budú v pondelok 19. 2. 2024 od 13.30 hod. z technických príčin zatvorené. Ďakujeme za pochopenie.
 
9
feb
2024

POZOR, ZMENA TERMÍNU FAŠIANGOV V RUSOVCIACH!

Kvôli nepriaznivému počasiu sa akcia Fašiangy v Rusovciach presúva z nedele na utorok 13. februára 2024. Fašiangový sprievod v maskách, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy, vyrazí do ulíc Rusoviec o 16 hod. Tešíme sa na vás všetkých! Nechajme spolu ožiť staré dobré fašiangové tradície!
 
6
feb
2024

Prieskum statickej dopravy

Oznamujeme vám, že v stredu 7. a vo štvrtok 8. februára sa bude na území našej mestskej časti vykonávať prieskum statickej dopravy prostredníctvom technológie vozidla mobilného monitoringu, ktoré rozpoznáva a automatizovane zaznamenáva parkujúce vozidlá. Prieskum je súčasťou komplexného dopravného prieskumu, ktorého časové intervaly sa budú prispôsobovať podľa výsledkov prvých zberových dát. Na prieskum je poverené dopravné vozidlo Škoda Citigo s kamerovou technológiou. Výsledky z prieskumu budú slúžiť ako podklad pre spracovanie Koncepcie dopravy a parkovacej politiky v MČ Bratislava-Rusovce.
 
2
feb
2024

Pozvánka na Fašiangy v Rusovciach

MČ Bratislava-Rusovce a OZ Rusovčan vás srdečne pozýva v nedeľu 11. februára 2024 na nezabudnuteľnú fašiangovú oslavu plnú veselosti, tradičných obyčajov a chutných dobrôt!
 
29
jan
2024

Pozor! V Rusovciach vyčíňajú zlodeji!

V poslednom období sa v našej mestskej časti vyskytlo niekoľko vlámaní do rodinných domov, a to v centrálnej časti Rusoviec. Preto vás žiadame o zvýšenú pozornosť a obozretnosť v súvislosti s páchaním majetkovej trestnej činnosti. Starosta mestskej časti Radovan Jenčík v tejto súvislosti požiadal Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave V, aby hlavne počas nočných hodín zintenzívnili hliadkovanie v obci. V prípade krádeže, alebo ak si všimnete niečo podozrivé, ihneď kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158, alebo volajte stálu službu PZ v Rusovciach 02/6285 9073, 09610 35775.