Sobota 20. 8. 2022
Dnes má meniny Anabela, Liliana

Aktuality a kultúrne akcie

18
aug
2022

V Rusovciach pribudlo vysunuté pracovisko Mestskej polície

Po rokoch, keď bolo pracovisko Mestskej polície v Rusovciach zrušené, dochádza k jeho opätovnému otvoreniu. Od augusta sa tak môžu Rusovčania, preferujúci osobný kontakt, zastaviť v priestoroch Mestskej polície v budove na Balkánskej ulici 102 a mestskí policajti sú tak bližšie k takmer 10 000 obyvateľkám a obyvateľom Rusoviec, Jaroviec a Čunova. Náčelník bratislavskej Mestskej polície, pán Miroslav Antal oficiálne prevzal do užívania priestory z rúk starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej.
 
16
aug
2022

Deň Rusoviec 2022

Pozývame vás do parku pri kaštieli na Deň Rusoviec, ktorý sa tento rok uskutoční v sobotu 27. augusta 2022. Od 15 hod. je pre vás pripravený bohatý program, vatra, množstvo stánkov s občerstvením, atrakcie pre deti a odovzdávať sa bude aj ocenenie Osobnosť Rusoviec. Tešíme sa na vás.
 
15
aug
2022

V utorok oficiálne otvoríme voľnočasový priestor

Všetkých skejťákov, bajkerov, korčuliarov a bodybuilderov a ich rodičov, priateľov a známych pozývame v utorok 16. augusta o 18:00 hod. na oficiálne otvorenie Voľnočasového priestoru v Rusovciach, ktorý sa nachádza pri autobusovom otočisku. Súčasťou otvorenia bude aj ukážka cvičenia - kam sa až v cvičení s vlastnou váhou dá dostať a krátky workshop pre fanúšikov cvičenia s vlastnou váhou. Projekt "Voľnočasový priestor, Rusovce" bol spolufinancovaný z Grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v hlavnom meste SR v Bratislave a realizovaný s finančnou podporou hlavného mesta SR Bratislava.
 
9
aug
2022

Rusovský triatlon 2022

Dňa 20. augusta sa uskutoční Rusovský triatlon 2022!
 
3
aug
2022

V pondelok začína výmena vozovky a chodníka na Balkánskej ulici

Začiatkom roka sme avizovali, že hlavné mesto SR Bratislava preinvestuje v Rusovciach tento rok takmer 1 milión Eur. Práce na výmene verejného osvetlenia na časti Balkánskej ulice začali začiatkom leta a pokračujú podľa plánu.