Nedeľa 22. 5. 2022
Dnes má meniny Júlia, Juliana

Aktuality a kultúrne akcie

20
dec
2021

Na miestnom úrade nájdete obrazy ďalšieho rusovského maliara - tentokrát pána Alexandra Maurera

Keď sme pred časom na miestnom úrade inštalovali výstavu maliarky pani Kataríny Vidrovej, tak trochu sme dúfali, že by sa z toho mohla stať tradícia a chodby úradu by mohli zdobiť obrazy aj iných umelcov. Netrvalo dlho a my máme možnosť hostiť výtvarnú tvorbu ďalšieho rusovského maliara, Alexandra Maurera, ktorý dlhé roky pracoval ako kameraman, pričom jeho srdcovou záležitosťou bola najmä výroba dokumentov venovaných výtvarnému umeniu. Prácu svetových výtvarníkov obdivoval aj pri svojich početných cestách v zahraničí, až si sám pri odchode do dôchodku za svoju hlavnú činnosť určil maľovanie. Pán Maurer hovorí, že „Výsledok práce kameramana a práce maliara – výtvarníka má mnoho spoločného, výsledkom je obraz, ale s odlišnými postupmi.“ Výstava bude verejnosti sprístupnená v januári 2022, zatiaľ si môžete pozrieť výber z tvorby pána Maurera aspoň takto online.
 
16
dec
2021

Potvrdené! Získali sme takmer 2,5 milióna Eur na rekonštrukciu jedálne a nadstavbu školy!

Už pár dní sme vedeli, že náš projekt rekonštrukcie jedálne a nadstavby školy prešiel odbornou kontrolou so 100 % hodnotením. Dnes už máme aj oficiálne potvrdené, že projekt získal dotáciu vo výške takmer 2,5 milióna Eur. Radi by sme týmto poďakovali všetkým, ktorí sa na písaní projektu podieľali, ako aj tímu Bratislavského samosprávneho kraja, keďže celý proces prípravy bol mimoriadne náročný. Ku koncu sa blíži aj verejné obstarávanie na zhotoviteľa prác a predpokladáme, že v januári odovzdáme víťaznej firme stavenisko a začneme aj s prácami samotnými. Pre nás, a veríme, že aj pre vás, je to veľmi potešujúci vianočný darček.
 
16
dec
2021

Aj tento rok môžete prispieť k ekologickej likvidácii vianočných stromčekov

Aby bol v našich uliciach aj po sviatkoch poriadok, umiestnilo OLO po celej Bratislave viac ako 500 ohrádok na "použité" vianočné stromčeky. V Rusovciach je ich umiestnených 13. Zamedzíme tak znečisťovaniu našich ulíc a vyzbierané stromčeky budú odvezené do kompostárne, kde sa premenia na živiny pre pôdu a nakoniec sa vrátia späť do prírody. S odvozom stromčekov začne OLO 10. januára 2022, z Rusoviec budú vyvážané každý piatok
 
8
dec
2021

Výstava Svetové dedičstvo UNESCO - Dunajský Limes na Slovensku.

Pamiatkový úrad SR v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Rusovce dnes nainštalovali na námestí pri fontáne v Rusovciach výstavu Svetové dedičstvo UNESCO - Dunajský Limes na Slovensku.
 
25
nov
2021

Miestna knižnica má pre vás nových 120 kníh

Aj tento rok sa nám podarilo získať dotáciu na nákup kníh do rusovskej knižnice od Fondu na podporu umenia. K novým 500 knihám z minulého roka pribudne tento rok ďalších 120. Pani Mirka z knižnice vyberala knihy aj na základe vašich podnetov a po ich zaevidovaní sa môžete tešiť na nové príbehy, informácie a inšpirácie.