Piatok 25. 9. 2020
Dnes má meniny Vladislav, Vladislava

Aktuality a kultúrne akcie

22
nov
2019

Posedenie pri krbe s pánom Františkom Mikloškom

V mene Farskej rady vás pozývame na posedenie pri krbe so zaujímavou a významnou osobnosťou verejného života s RNDr. Františkom Mikloškom. Téma diskusie: November 1989 - jeho úskalia a výzvy pre dnešok. Posedenie sa uskutoční 27. 11. 2019 o 19 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény (za kostolom).
 
20
nov
2019

Vianočná výzva

Ani sme sa nenazdali a opäť sa blížia advent a najkrajšie sviatky roka. Tak ako každý rok tu budú pre nás aj Vianoce v Rusovciach. Skúsme k tým tohtoročným každý prispieť malou troškou. Ako? Každá rodina, školská trieda, deti z materskej školy - skrátka každý malý či veľký Rusovčan - nech prinesie na slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka na námestí vlastnú vianočnú ozdobu. Kúpenú či vyrobenú, s menom a vianočným želaním. Vianoce sú predsa časom nádeje a splnených prianí. Každá ozdoba si nájde miesto na našom spoločnom vianočnom strome.
 
11
nov
2019

30 ROKOV SLOBODY

Už tento víkend si pripomenieme 30. výročie Nežnej revolúcie, 30 rokov zmien, ktorými naša spoločnosť prešla. Prijmite naše pozvanie na spomienkovú akciu, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s OZ Rusovčatá a ktorá sa uskutoční pod záštitou primátora hlavného mesta Bratislavy Matúša Valla, v nedeľu 17. 11. 2019 od 16:00 hod. na námestí pri fontáne. Spoločne si na novembrové dni a udalosti zaspomíname počas koncertu Paľa Drapáka ako aj našich detí zo SZUŠ, ktoré si pre vás pripravili piesne z námestí. Súčasťou programu je aj inštalácia výstavy Post Bellum venovaná nežnej revolúcii. Večer môžete ukončiť o 19:00 hod. v kine SĽUK, ktoré premietne film Amnestie. PS: Nezabudnite si priniesť kľúče
 
7
nov
2019

Pozvánka na diskusiu “Zeleň v Rusovciach a adaptácia na zmenu klímy" 14. 11. 2019

Občianska iniciatíva PRE NÁS PRE RUSOVCE a OZ NATURA RUSOVCE v spolupráci s Miestnym úradom mestskej časti Bratislava-Rusovce pre vás pripravili diskusiu o zeleni v Rusovciach a o adaptácii na zmenu klímy. Diskusiu s pani Zuzanou Hudekovou, spracovateľkou strategického dokumentu starostlivosti o dreviny v Rusovciach, povedie poslanec mestskej časti a dlhoročný aktivista v oblasti “zelených” tém, pán Vladimír Mokráň. Dozviete sa nielen informácie o tom ako sme na tom v Rusovciach so zeleňou, aké najčastejšie chyby vznikajú pri orezoch drevín, ako vplýva meniaca sa klíma na výsadbu drevín (a že dreviny, ktoré sa v Rusovciach historicky sadili už až také vhodné na výsadbu nie sú), ale aj to ako sa starať o svoje záhrady. Stretneme sa 14. 11. 2019 o 19:0 hod. v Pastoračnom centre. Srdečne vás pozývame.
 
4
nov
2019

Pozvánka na 15. ročník Lampiónového sprievodu

Kukulienka vás pozýva v sobotu 9. novembra na 15. ročník Lampiónového sprievodu. Stretneme sa o 16:30 hod. pre cintorínom. Oprášte masky a príďte sa zabaviť!