Pondelok 6. 12. 2021
Dnes má meniny Mikuláš

Aktuality a kultúrne akcie

25
jún
2021

Pozvánka pre seniorov - prihláste sa na Letnú bratislavskú univerzitu seniorov

Magistrát hl. mesta Bratislavy v spolupráci s Centrom ďalšieho vzdelávania UK dnes spustili prihlasovanie na Letnú bratislavskú univerzitu seniorov.
 
24
jún
2021

Rusovce budú mať nové osvetlenie

Dnes bol navýšený rozpočet mesta na opravu osvetlenia vo výške 1,95 mil. eur. Starostka Lucia Tuleková Henčelová počas roka intenzívne rokovala s magistrátom o oprave osvetlenia v Rusovciach. Úsilie prináša ovocie - magistrát v rámci navýšeného rozpočtu počíta s komplexnou opravou osvetlenia na Balkánskej ulici od vstupu do Rusoviec v smere od Petržalky až po obratisko pri železničnej stanici. Celková výška investície bude okolo 350 tisíc eur, čo je najvyššia investícia v rámci mestských častí Bratislavy. Realizácia je plánovaná ešte v roku 2021.
 
23
jún
2021

AKO SA ŽILO V ANTICKEJ GERULATE? NAVŠTÍVTE KOMENTOVANÉ PREHLIADKY CEZ VÍKEND 26. - 27.6.

​​​​​​​Viete, čo znamená Limes Romanus? Akú úlohu zohrával kastel Gerulata v obrannom systéme Rímskej ríše? Odkiaľ sa vôbec vzal názov Gerulata? Ako to na území dnešných Rusoviec vyzeralo v prvých storočiach nášho letopočtu?
 
23
jún
2021

Rusovská knižnica ožíva

Včera sa uskutočnilo veľmi pútavé online stretnutie rusovskej mládeže so slovenským básnikom, prozaikom, dramatikom, scenáristom, textárom, výtvarníkom a autorom literatúry pre deti a mládež Danielom Hevierom.
 
16
jún
2021

Nemáte program na víkend? Prihláste sa na Rusovskú časovku!

Už zajtra štartuje prvý ročník Rusovskej časovky! Prihláste sa aj so svojimi deťmi a spolu rozpohybujeme Rusovce! Odmenou vám bude dobrý pocit zo športového výkonu a krásna drevená medaila. Účasť na Rusovskej časovke môžete zaradiť do svojho už naplánovaného víkendového programu, keďže pretek môžete absolvovať kdekoľvek - jediné čo potrebujete je bicykel. Po veľkom úspechu virtuálneho bežeckého preteku štartujeme aj súťaž pre cyklistov. Môžete sa prihlásiť do cyklistického preteku, ktorý absolvujete individuálne - ako časovku.