Piatok 1. 7. 2022
Dnes má meniny Diana

Aktuality a kultúrne akcie

16
feb
2022

Prečo si sami znečisťujeme prostredie v ktorom žijeme?

Rečnícka otázka. Ale je na mieste, keďže sa nám množia podnety o vyhodených smetiach na tých miestach, kde nepatria.  Od septembra sú zrušené verejné zberné hniezda, to však nebráni niektorým jednotlivcom vytvárať si vlastné skládky odpadu.
 
14
feb
2022

Odovzdali sme stavenisko

Dnes sme odovzdali stavenisko k projektu rekonštrukcie jedálne a nadstavby školy zhotoviteľovi - spoločnosti PS STAVBY, s. r. o. Zhotoviteľ začne tento týždeň so zariaďovaním staveniska a v priebehu marca začnú búracie práce. Bude to znamenať zvýšenú prašnosť a hlučnosť v okolí areálu školy, preto vás prosíme o trpezlivosť a zhovievavosť. Celá stavba by mala byť vybudovaná v priebehu 15 mesiacov. Vypratanie a príprava objektu prebehli v januári. Dnes sme objekt odovzdali a výstavba a zariadenie objektu by sa mali skončiť v apríli 2023. Celú logistiku sme sa snažili nastaviť tak, aby stavebné práce zasahovali do bežného života v čo najmenšej miere. Nižšie nájdete základné informácie v súvislosti s výstavbou, o prípadných dočasných obmedzeniach sa vás budeme snažiť vždy vopred a včas informovať.
 
12
jan
2022

Od dnešného dňa môžete uhradiť poplatky na miestnom úrade aj platobnými kartami

Urobili sme ďalší malý krôčik k modernizácii miestneho úradu a k zvýšeniu užívateľského komfortu pre našich návštevníkov. Od dnešného dňa môžete zaplatiť svoje poplatky v podateľni nielen v hotovosti, ale aj prostredníctvom platobných kariet. Akceptované sú platobné karty Visa, Visa Electron, Mastercard, Maestro, V Pay, Diners Club International a JCB. Akceptujeme aj mobilné platby.
 
10
jan
2022

Rusovce, hlasujte za K PARK!

Aj naša mestská časť sa zapojila do súťaže o K PARK. Spoločnosť Kaufland ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času. K Park bude správnym miestom na stretnutia s priateľmi a spoločný čas strávený športom alebo inou aktivitou na čerstvom vzduchu. I napriek tomu že sme menšia mestská časť, nemusíme sa obávať, že pri hlasovaní budeme bez šancí. Počet odovzdaných hlasov sa prepočíta na počet obyvateľov, takže možnosti na výhru budú vyrovnané. Držme palce našej mestskej časti a hlasujme!
 
3
jan
2022

Oznam o zatvorení miestneho úradu od 3. januára do 7. januára 2022

Oznamujeme vám, že miestny úrad je od 3. do 7. januára 2022 z dôvodu uzatvárania predchádzajúceho roka a prechodu systémov na nový rok zatvorený. Vaše podania nám môžete adresovať poštou, e-mailom alebo telefonicky, prípadne vhodením do schránky na budove úradu. Ďakujeme za pochopenie.