Streda 30. 11. 2022
Dnes má meniny Ondrej, Andrej

Aktuality a kultúrne akcie

11
nov
2019

30 ROKOV SLOBODY

Už tento víkend si pripomenieme 30. výročie Nežnej revolúcie, 30 rokov zmien, ktorými naša spoločnosť prešla. Prijmite naše pozvanie na spomienkovú akciu, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s OZ Rusovčatá a ktorá sa uskutoční pod záštitou primátora hlavného mesta Bratislavy Matúša Valla, v nedeľu 17. 11. 2019 od 16:00 hod. na námestí pri fontáne. Spoločne si na novembrové dni a udalosti zaspomíname počas koncertu Paľa Drapáka ako aj našich detí zo SZUŠ, ktoré si pre vás pripravili piesne z námestí. Súčasťou programu je aj inštalácia výstavy Post Bellum venovaná nežnej revolúcii. Večer môžete ukončiť o 19:00 hod. v kine SĽUK, ktoré premietne film Amnestie. PS: Nezabudnite si priniesť kľúče
 
7
nov
2019

Pozvánka na diskusiu “Zeleň v Rusovciach a adaptácia na zmenu klímy" 14. 11. 2019

Občianska iniciatíva PRE NÁS PRE RUSOVCE a OZ NATURA RUSOVCE v spolupráci s Miestnym úradom mestskej časti Bratislava-Rusovce pre vás pripravili diskusiu o zeleni v Rusovciach a o adaptácii na zmenu klímy. Diskusiu s pani Zuzanou Hudekovou, spracovateľkou strategického dokumentu starostlivosti o dreviny v Rusovciach, povedie poslanec mestskej časti a dlhoročný aktivista v oblasti “zelených” tém, pán Vladimír Mokráň. Dozviete sa nielen informácie o tom ako sme na tom v Rusovciach so zeleňou, aké najčastejšie chyby vznikajú pri orezoch drevín, ako vplýva meniaca sa klíma na výsadbu drevín (a že dreviny, ktoré sa v Rusovciach historicky sadili už až také vhodné na výsadbu nie sú), ale aj to ako sa starať o svoje záhrady. Stretneme sa 14. 11. 2019 o 19:0 hod. v Pastoračnom centre. Srdečne vás pozývame.
 
4
nov
2019

Pozvánka na 15. ročník Lampiónového sprievodu

Kukulienka vás pozýva v sobotu 9. novembra na 15. ročník Lampiónového sprievodu. Stretneme sa o 16:30 hod. pre cintorínom. Oprášte masky a príďte sa zabaviť!
 
31
okt
2019

30 rokov od Nežnej revolúcie

17. novembra to už bude 30 rokov odkedy sme na námestiach bojovali za slobodu a presne na tento deň pripravujeme na námestí pri fontáne spomienkovú slávnosť. Pozvánku spolu s programom zverejníme čoskoro, teraz by sme vás chceli poprosiť o spoluprácu. Budeme radi, ak okrem účasti podporíte túto spomienkovú slávnosť napr. aj fotografiou, transparentom, plagátom, či iným symbolickým predmetom z tohto obdobia, ktorý môžete zaslať e-mailom na adresu sekretariat@bratislava-rusovce.sk alebo ho osobne doručíte na miestny úrad. Radi by sme pre vás pripravili z tejto zbierky fotoreportáž. Ďakujeme.
 
29
okt
2019

Telocvičňa slávnostne otvorená 29. 10. 2019

Dnes sme za účasti Ing. Juraja Káčera, námestníka primátora hlavného mesta Bratislavy, starostky Rusoviec Lucie Tulekovej Henčelovej a riaditeľa ZŠ s MŠ v Rusovciach Rastislava Kunsta, slávnostne otvorili zrekonštruovanú telocvičňu. Počas hodiny telesnej výchovy si spoločne so žiakmi zašportovali a vyskúšali tak nové priestory telocvične na vlastnej koži. V súťaži zaslúžene vyhral tím nášho kolegu Alexandra Kitanoviča, ktorý na rekonštrukciu dohliadal po projekčnej a realizačnej stránke, za čo mu týmto ďakujeme. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí prispeli k tomu, aby sa projekt zrealizoval, p. riaditeľovi Kunstovi ako aj celému pedagogickému zboru, žiakom a ich rodičom za trpezlivosť počas rekonštrukcie. V telocvični a náraďovni sme opravili vykurovanie, vetranie, podlahy, obklady, vymaľovali sme vnútorné priestory a osadili nové basketbalové koše a hádzanárske bránky. Rekonštrukcia telocvične bola financovaná z finančných prostriedkov hlavného mesta SR Bratislava - Peňažného fondu na podporu rozvoja telesnej kultúry (ktorého zástupcom týmto ďakujeme) a spolufinancovaná z prostriedkov MČ Bratislava-Rusovce.