Streda 30. 11. 2022
Dnes má meniny Ondrej, Andrej

Aktuality a kultúrne akcie

4
dec
2019

Tradičná Vianočná zbierka

OZ Rusovčatá aj tento rok organizuje zbierku materiálu na kreatívne tvorenie pre kamarátov z Detskej onkológie. Ak máte chuť a možnosti prispieť nejakou maličkosťou z priloženého letáku, môžete tak urobiť do 20. decembra 2019 v ZŠ, MŠ alebo Pastoračnom centre. Ďakujeme!
 
2
dec
2019

Vianoce v Rusovciach

Veríme, že ste si všetci našli v schránkach letáčik s vianočným programom akcií v Rusovciach - pre istotu ho prikladáme aj sem. Tešíme sa na spoločné stretnutia, to prvé spoločné nás čaká už tento štvrtok - spoločne rozsvietime vianočný stromček, otvoríme vianočné trhy a príde aj Mikuláš!
 
28
nov
2019

Mikuláš pre rusovské deti

Srdečne pozývame všetky rusovské deti na stretnutie s Mikulášom, ktorý príde vo štvrtok 5. decembra o 17:00 hod. na námestie pri fontáne. Mikuláša, Anjela, Čerta ako aj ďalšie rozprávkové postavičky privezie SantaBus a vyčarí tú správnu mikulášsku atmosféru pre všetkých. Deti budú mať možnosť odfotiť sa vo fotokútiku s vianočnými rekvizitami. Tešíme sa na vás!
 
22
nov
2019

Posedenie pri krbe s pánom Františkom Mikloškom

V mene Farskej rady vás pozývame na posedenie pri krbe so zaujímavou a významnou osobnosťou verejného života s RNDr. Františkom Mikloškom. Téma diskusie: November 1989 - jeho úskalia a výzvy pre dnešok. Posedenie sa uskutoční 27. 11. 2019 o 19 hod. v Pastoračnom centre sv. Márie Magdalény (za kostolom).
 
20
nov
2019

Vianočná výzva

Ani sme sa nenazdali a opäť sa blížia advent a najkrajšie sviatky roka. Tak ako každý rok tu budú pre nás aj Vianoce v Rusovciach. Skúsme k tým tohtoročným každý prispieť malou troškou. Ako? Každá rodina, školská trieda, deti z materskej školy - skrátka každý malý či veľký Rusovčan - nech prinesie na slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka na námestí vlastnú vianočnú ozdobu. Kúpenú či vyrobenú, s menom a vianočným želaním. Vianoce sú predsa časom nádeje a splnených prianí. Každá ozdoba si nájde miesto na našom spoločnom vianočnom strome.