Piatok 25. 6. 2021
Dnes má meniny Olívia, Tadeáš

Aktuality a kultúrne akcie

16
mar
2020

Správaj sa tak, ako keby si bol sám infikovaný

#ZOSTANDOMA
 
16
mar
2020

Pomôžme si navzájom s rúškami - výzva

Nie je žiadnym tajomstvom, že situácia s rúškami je na Slovensku katastrofálna. Už dva týždne sa snažíme zabezpečiť rúška aspoň pre zamestnancov úradu a Rusekáčov, ktorí sú v teréne a verte, že je to sizyfovská robota. Štát bude rúška distribuovať prioritne zdravotníkom a osobám zabezpečujúcim verejný poriadok.
 
20
feb
2020

Mini-bedeker Rusoviec

V týchto dňoch sa do vašich schránok dostalo najnovšie číslo Rusovských novín, v ktorých bol vložený MINI-BEDEKER RUSOVIEC - obsahuje kalendár podujatí v Rusovciach na rok 2020 ako aj mnohé praktické informácie, kontakty, otváracie doby a pod. Ide o novinku, z ktorej by sme radi vytvorili tradíciu; mal by sa stať súčasťou prvého vydania Rusovských novín v príslušnom roku. Kalendár si môžete zavesiť na chladničku alebo nástenku a mať tak informácie vždy po ruke. Elektronickú verziu nájdete aj na webstránke mestskej časti ako aj v našej aplikácii Správy o meste. Pekný slnečný deň želáme!
 
14
feb
2020

Fašiangy 2020 v Rusovciach

Pozývame vás na FAŠIANGY 2020 v Rusovciach, ktoré sa uskutočnia budúcu sobotu, 22. februára o 16:00 hod. pred Miestnym úradom v Rusovciach. Na deti čaká maľovanie na tvár a tvorivé dielničky s fašiangovou tématikou. Všetkým nám spríjemní náladu ľudová hudba FS Ekonóm. Každá maska bude odmenená sladkou šiškou. Srdečne vás všetkých pozývame!
 
10
feb
2020

Predstavenie Triptych 27. 02. 2020 19:00 hod. - SĽUK poskytol voľné lístky pre rusovčanov

Prinášame vám jedinečnú ponuku - voľné (rozumej zadarmo) lístky na predstavenie Triptych, ktoré sa uskutoční dňa 27/02/2020 o 19:00 hod. v divadle SĽUK. Predstavenie bude natáčané RTVS, preto treba rátať s drobnými technickými obmedzeniami, ako aj s tým, že sa môžete ocitnúť v zábere. Na jednu osobu sú k dispozícii max. 4 lístky. Lístky si môžete vyzdvihnúť na sekretariáte miestneho úradu. Predstavenie Triptych je rozdelené na tri časti: Balady, Cifry a Tatry. Každá časť je symbolickým vyjadrením, a predovšetkým tanečným a scénickým spracovaním určitej časti slovenskej ľudovej kultúry. Ďakujeme SĽUK-u!