Nedeľa 19. 5. 2024
Dnes má meniny Gertrúda

Oznamy

22
apr
2024

Zber komunálnych odpadov s obsahom nebezpečných látok 27. 4. 2024

Vážení Rusovčania! Máte doma nepotrebné chemikálie, staré farby, či vyhorené žiarivky? Nevyhadzujte ich len tak! Využite zber nebezpečných odpadov z domácností, ktorý realizuje Magistrát hl. mesta SR Bratislavy a OLO (Odvoz a likvidácia odpadu) v spolupráci s našou mestskou časťou.

Zber sa uskutoční:
v sobotu 27. apríla 2024 od 10.30 do 12.30 hod. na zbernom dvore na Vývojovej ulici v Rusovciach.

Odovzdať môžete rozpúšťadlá, chemikálie, oleje a tuky, pesticídy, fotochemické látky, detergenty, farby, lepidlá – všetky tieto tekuté látky - musia byť uzavreté v pevných a nepoškodených obaloch, z ktorých sa látky neuvoľňujú. Maximálne množstvo takto odovzdávaného odpadu je 5 kg/osoba. Obaly obsahujúce zvyšky nebezpečných látok, alebo sú kontaminované nebezpečnými látkami budú odoberané ako obaly len z minimálnym zvyškom kontaminantu.

Taktiež je možné odovzdať akumulátory a batérie. Batérie sa odoberajú len olovené (autobatérie) , nikel-kadmiové-NiCd, alkalické-Zn, nikelmetalhydridové NiMH.
Neodoberajú sa batérie, ktoré sú na báze lítia : Li-o, Li-Pol, Li-ion – el. náradia, mobily, notebooky, bicykle, kolobežky, gombíkové, el.cigarety a pod.

Odovzdať je možné aj elektroodpad ako napríklad žiarivky ( v nepoškodenom stave ) a iný odpad obsahujúci ortuť ( v nepoškodenom stave ) , vyradené zariadenia obsahujúce chlórfluorované uhľovodíky (chladničky, mrazničky a pod.), vyradené elektrické a elektronické zariadenia a spotrebiče (počítače, televízory, monitory, žehličky, práčky, mixéry a pod.) len v nedemontovanom stave.

Obyvatelia Bratislavy môžu tento druh odpadu bezplatne odovzdať po celý rok na Zbernom dvore OLO na Starej Ivánskej ceste 2, a to počas otváracích hodín: pondelok – piatok: od 8.00 do 18.00 hod. ; sobota: od 8.00 do 18.00 hod. ; nedeľa a sviatky: zatvorené.