Piatok 1. 7. 2022
Dnes má meniny Diana

Oznamy

18
maj
2022

Rusovce budú mať nové osvetlenie na Balkánskej ulici

Úspešné rokovania vedenia našej mestskej časti s magistrátom prinesú svoje ovocie v podobe komplexnej rekonštrukcie osvetlenia na časti Balkánskej ulice. Teší nás, že po rokoch príde k zaslúženej modernizácii. Výmena základnej infraštruktúry zlepší výraznou mierou kvalitu a komfort života obyvateľov v Rusovciach.
V priebehu najbližších dní nájdete na zemi v časti od vstupu do Rusoviec z Petržalky až po autobusové otočisko zakreslené farebné značky. Znamenajú dobrú správu - magistrát začne s výmenou osvetlenia na Balkánskej ulici a značky znamenajú overovanie a vytyčovanie sietí.
Včerajšie koordinačné stretnutie zástupcov magistrátu a dodávateľskej spoločnosti so zástupcami mestskej časti prinieslo nasledujúce závery:
  • Práce na výmene osvetlenia budú realizované v mesiacoch jún až august.
  • Najskôr sa vybudujú nové základy v existujúcej trase osvetlenia (vedľa tých už existujúcich), do ktorých budú postupne osadené nové stĺpy s LED hlavicami.
  • Čaká nás výmena viac ako 60 stĺpov osvetlenia za úplne nové a ich výmena bude prebiehať postupne, v úsekoch, bez prerušenia prevádzky osvetlenia.