Nedeľa 22. 5. 2022
Dnes má meniny Júlia, Juliana

Oznamy

22
nov
2021

Rozšírili a zrevitalizovali sme detské ihrisko na Gerulatskej

Dnes sme za účasti zástupcu Prvej stavebnej sporiteľne a. s., pána Jozefa Plška, úspešne zavŕšili ďalší projekt - rozšírili a zrevitalizovali detské ihrisko na Gerulatskej. Pôvodný priestor, ktorý bol plný náletových drevín sme vyčistili, splanírovali, vysadili sme po oboch stranách živý plot a vysiali trávu.
Priestor bude slúžiť ako oddychová zóna prislúchajúca k detskému ihrisku, v ktorej sme osadili dva sety sedenia. Tieto umožnia návštevníkom detského ihriska nielen oddych, ale aj hrať stolové hry, urobiť si piknik, malú rodinnú oslavu či usporiadať komunitné aktivity (napr. divadielko pre deti, prednášky, stretnutia skupín). Pribudol tiež stojan na bicykle, smetný kôš a prístrešok na hračky, ktorý na ihrisku veľmi chýbal, čím zároveň zvýšime životnosť hračiek, ktoré sa na ňom nachádzajú. Odkladací priestor je krytý, hračky preto nebudú podliehať poveternostným vplyvom.
Oddychová zóna ostane ešte nejaký čas neprístupná, aby mal trávnik, ktorý sme na ňom vysiali, šancu zakoreniť sa. O to viac sa tešíme na jar, keď sa zazelená a rovnako s ním aj vysadený živý plot.

Ďakujem PSS a. s. za finančnú podporu pri realizácii tohto projektu.