Piatok 17. 9. 2021
Dnes má meniny Olympia

Oznamy

7
feb
2021

Otvorenie školy a škôlky sa odkladá

Otvorenie ZŠ s MŠ sa odkladá. Vzhľadom na odporúčanie RÚVZ a po dohode s riaditeľom ZŠ s MŠ a starostov mestských častí s primátorom hlavného mesta, bude základná a materská škola pokračovať v doterajšom režime. Školský klub detí a materská škola budú aj naďalej otvorené len pre deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre tých, ktorým povaha práce neumožňuje prácu z domu.

Diskusia starostiek a starostov nebola vôbec ľahká a jej výsledkom je, že bratislavské mestské časti budúci týždeň, t. j. od 8. 2. 2021 školy neotvoria a budú pokračovať v dištančnom vyučovaní. Jednotlivé mestské časti budú počas týždňa informovať, aký bude postup v týždni od 15. 2. 2021. Za našim rozhodnutím stojí aj primátor hlavného mesta a vníma ho ako prejav snahy v prvom rade chrániť zdravie všetkých obyvateľov a prispieť k zlepšeniu epidemiologickej situácie, ktorá zároveň umožní bezpečnejšie otvorenie škôl v blízkom čase.

 

Bratislavské samosprávy žiadajú vládu o jednoznačné rozhodnutie, kedy sa majú školy v Bratislave otvárať. Situácia, keď vláda avizuje otváranie a regionálny hygienik otváranie zároveň neodporúča, vytvára len ďalší chaos a nepredvídateľnosť situácie pre tisícky rodičov.

 

Viem, že časť rodičov bude nespokojná a časti rodičov odľahne, že ich dilemu poslať, či neposlať dieťa do školy, sme vyriešili za nich.  Verte mi, že vzhľadom k tomu, že sama som rodičom dvoch detí, rozhodovanie nebolo nijako jednoduché. Uvedomujem si, že je náročné zvládať pracovné aj rodičovské povinnosti, rovnako aj domáce vzdelávanie, avšak súčasná situácia nemá ideálne riešenie.

 

Lucia Tuleková Henčelová

starostka