Nedeľa 22. 5. 2022
Dnes má meniny Júlia, Juliana

Aktuality a kultúrne akcie

9
maj
2022

Zberné nádoby na drobný elektroodpad nájdete už aj na miestnom úrade

Vítame každý spôsob, ktorý vedie k triedeniu a recyklácii odpadu. Odpad tak neskončí na skládke a my mu dáme príležitosť na ďalšie využitie. Preto sme radi prijali ponuku spoločnosti SEWA (ďakujeme!) na zber drobného elektroodpadu (elektrospotrebiče, IT technika, spotrebná elektronika, elektrické nástroje a zdravotnícke zariadenia a prístroje – všetko menších rozmerov) a použitých batérií a akumulátorov, ktoré môžete od tohto týždňa priniesť aj na miestny úrad a do základnej školy.
Nádoby na drobný elektroodpad a použité batérie sú umiestnené na prízemí miestneho úradu a vo vestibule základnej školy. Ak prídete k nám na úrad niečo vybaviť, jednoducho si pribaľte do tašky nefunkčnú klávesnicu, či mixér alebo použité baterky alebo ich pribaľte svojmu dieťaťu, keď pôjde do školy a vhoďte ich do zbernej nádoby.

Deti v škole zároveň dostanú papierové krabičky, do ktorých môžete odkladať použité batérie – nebudú sa vám už povaľovať kade-kade a pohodlne ich odnesiete na miesto zberu, keď ich budete mať viac.
Elektroodpad môžete tiež vhodiť do nádob, ktoré sú umiestnené pri zbernom dvore a pri zdravotnom stredisku, použité knihy a hračky zas vhoďte do nádoby pri výjazde z parkoviska pri Kraji.

#RusovceRecykluju #ZeleneRusovce