Štvrtok 20. 6. 2024
Dnes má meniny Valéria

Aktuality a kultúrne akcie

16
nov
2023

Vianočný strom už stojí na námestí

Naše námestie v Rusovciach už od včera zdobí vianočný strom. Počas adventu a Vianoc nám bude dotvárať sviatočnú atmosféru. Rusovciam ho darovala Zlatica Antošová.
Jedľa strieborná rástla na ulici Pohraničníkov. Do výšky 11 metrov vyrástla na pozemku Dušana a Zlatice Antošových. Strom váži 1,6 ton.

Pani Zlatica reagovala na výzvu, ktorú sme uverejnili na našej web stránke a nakoľko strom už mal výrubové rozhodnutie vydané ešte koncom roka 2022, voľba pre tento strom, aj vzhľadom na jeho prístupnosť a istú symboliku bola jasná.

Mnohí sa pýtajú prečo sa strom osádza v takom predstihu. Odpoveď je jednoduchá. Mestská časť využila ponuku na žeriav, ktorý sa nachádzal kvôli inej prekládke v Rusovciach. Za túto službu mestská časť nemusela platiť, za čo veľmi pekne ďakujeme firme BBAU s. r. o..

Strom sa slávnostne rozsvieti na prvú adventnú nedeľu, tzn. 3. decembra 2023, kedy budeme zároveň otvárať tradičné vianočné trhy a rozsvietime na námestí aj prvú adventnú sviečku.

Poďakovanie patrí Zlatici Antošovej, spol. BBAU s. r.o. , Policajnému zboru SR a chlapcom z m. p. Ruseko. Za foto ďakujeme Marekovi Harumovi.