Streda 21. 4. 2021
Dnes má meniny Ervín

Aktuality a kultúrne akcie

22
mar
2021

Upozornenie pre psičkárov!

Poľovnícka spoločnosť AMICUS, ktorá obhospodaruje lesné a ostatné pozemky v katastri Rusovce a ich prvoradou úlohou je ochrana a starostlivosť o voľne žijúcu zver, nás požiadala o zverejnenie nasledujúceho oznamu:

Vážení psičkári,


v poľovnom revíri katastra Rusovce, ktorý  je zaradený do poľovnej oblasti s chovom srnčej zveri, sa vyskytujú aj iné druhy raticovej zveri – jelenia, diviačia; malá zver a srstnatá zver (líška, jazvec a iné druhy). V tomto poľovnom revíri hospodári poľovnícka organizácia, ktorej jednou z hlavných úloh je ochrana a starostlivosť o voľné žijúce živočíchy – zver. V súčasnosti poľovnícka organizácia začala jarnú kampaň na zabezpečenie ozdravných opatrení proti šíreniu chorôb raticovej a malej srstnatej zveri (vírusové, bakteriálne, parazitárne choroby) u raticovej neprežúvavej predovšetkým KMO, a z východu sa rozširujúceho AMO. Ozdravné opatrenia spočívajú prevažne vo vykladaní liečiv, ktoré sa zapracovávajú do krmiva pri poľovníckych zariadeniach, príp. orálnou vakcináciou u líšok.


Aujeszkého choroba alebo inak Pseudobesnota ohrozuje našich štvornohých pomocníkov a  spoločníkov. Prirodzeným hostiteľom a rezervoárom vírusu sú sviňovité, teda aj diviačia zver. Z uvedeného dôvodu Vás žiadame, aby ste pri návšteve tohto územia mali svojich štvornohých spoločníkov na vôdzke, nepúšťali ich na voľno a zabraňovali im v konzumácii vyloženého krmiva pri poľovníckych zariadeniach.


Ďakujeme za porozumenie.