Streda 12. 5. 2021
Dnes má meniny Pankrác

Aktuality a kultúrne akcie

4
feb
2021

Testovanie 06. - 07. 02. 2021

Prinášame vám informácie ohľadom víkendového testovania 06. - 07. 02. 2021.

Milé Rusovčanky, milí Rusovčania,

týždeň s týždňom sa zišiel a my opäť namiesto plnenia samosprávnych povinností organizujeme ďalšiu skladačku jedného vládneho experimentu.

Keďže si ale uvedomujeme, že za prijatie týchto nariadení nie ste zodpovední vy, ani my, snažíme sa pripraviť aj počas nadchádzajúceho víkendu priestor na pretestovanie vás všetkých, ktorí od pondelka budú potrebovať certifikát s negatívnym výsledkom.

TESTOVACIE ČASY

Po vyhodnotení všetkých údajov z uplynulých testovaní sme sa rozhodli, že (aj vzhľadom k šetreniu síl našich dobrovoľníkov a zdravotníkov) otvoríme 2 odberné miesta s posilnením odberových kapacít.

Testovanie bude prebiehať v sobotu a v nedeľu od 10:00 hod. do 18:00 hod. Prestávka na obed bude medzi 13:00 a 14:00 hod.

Testovať sa bude opäť v areáli základnej školy a na parkovisku pri zdravotnom stredisku.

Platí odporúčanie rozdelenia ulíc ako pri poslednom testovaní.

POZOR!

V súvislosti s otvorením škôl a škôlok od pondelka 8. 2. 2021 vedenie školy v spolupráci s mestskou časťou spracovalo prieskum medzi rodičmi. Väčšina rodičov sa vyjadrila za otvorenie školských zariadení už nasledujúci týždeň. Podrobnosti budú v najbližších hodinách zverejnené na webstránky školy a zaslané do vašich schránok v aplikácii edupage.

V tejto súvislosti v nedeľu od 16:00 hod. bude preto odberové miesto v areáli základnej školy testovať výhradne pedagogických i nepedagogických zamestnancov školy. Odporúčame preto, neponechávať si testovanie na poslednú chvíľu a sledovať naše informačné kanály (FB stránka a mobilná aplikácia SOM Rusovce), kde budeme priebežne informovať o vyťaženosti oboch odberových miest.

Ak vám bude lepšie vyhovovať testovanie v niektorom z existujúcich MOM v Bratislave, ich nájdete tu: https://www.health.gov.sk/?ag-mom a tu: https://covid.bratislava.sk/


ODPORÚČANIE

Zároveň by sme chceli požiadať rodičov tých detí, ktoré nastúpia do našej školy a škôlky, aby zvážili pretestovanie všetkých členov svojej domácnosti, vrátane detí mladších ako 10 rokov. Rodičia, ani deti nemusia mať z testovania žiadne obavy, naše odberové tímy testovali aj malé detičky. Je v záujme všetkých, aby sme sa vzájomne neohrozovali na zdraví, a aby nám prezenčné školské vzdelávanie vydržalo čo najdlhšie.

NA ZÁVER

Nezabudnite si testovanie zobrať so sebou občiansky preukaz, u detí je to preukaz zdravotnej poisťovne.

Počasie na víkend hlásia premenlivé, tak sa, prosím, primerane oblečte, aby ste nám počas čakania na výsledok testu, neprechladli.

Napriek tomu, že sme všetci z neustále sa meniacich informácií unavení (odpozorovali sme, že kľúčovým dňom na ohlásenie nových nariadení je streda), som presvedčená, že to zvládneme aj tento víkend.


Lucia Tuleková Henčelová
starostka