Sobota 20. 8. 2022
Dnes má meniny Anabela, Liliana

Aktuality a kultúrne akcie

23
jún
2021

Rusovská knižnica ožíva

Včera sa uskutočnilo veľmi pútavé online stretnutie rusovskej mládeže so slovenským básnikom, prozaikom, dramatikom, scenáristom, textárom, výtvarníkom a autorom literatúry pre deti a mládež Danielom Hevierom.
Daniel Hevier, autor vyše 60 kníh pre deti a mládež, predstavil zaujímavý projekt „Čítanie je fantázia“, v ktorom nielen motivoval mládež k čítaniu, predstavil svoje dve fantasy knižky Chymeros, ale ponúkol našim piatakom aj možnosť podieľať sa aktívne na vzniku novej knihy Chymeros 3, prezentovať sa na internete, CD a chystaných podujatiach ako aj dlhodobo spolupracovať so spisovateľom.
Daniel Hevier predstavil aj knižky Stopy vedú do temnoty a Tajné miesto, kde deti učia dospelých. Spisovateľ v rámci literárnej akcie motivoval deti, aby sa zapojili do dobrodružstva čítania a tvorivosti. Beseda bola multižánrovým podujatím, v ktorom Daniel Hevier rozprával aj príbehy zo svojho života, prezentoval svoje piesne a dokonca aj rapoval.
Podujatie bolo súčasťou projektu Rusovské stretnutia s knihou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ešte v roku 2020. V predchádzajúcich dvoch besedách sa našim prvákom predstavila spisovateľka Zuzana Boďová, ktorej knižku Mína a Riman Maximilián si prevzali z rúk pani starostky prvý školský deň. S tvorivými dielničkami jej pomohol šikovný výtvarník Filip Horník, ktorý knižku ilustroval. Druhé z trilógie stretnutí bolo venované našim seniorom a o knižke Rusovce Oroszvár - Karlburg im porozprával jej spoluautor Jozef Mallinerits.
Finančnú podporu sme z Fondu na podporu umenia získali aj tento rok, a už na jeseň sa môžete tešiť na ďalšie akcie organizované miestnou knižnicou v Rusovciach.