Streda 21. 4. 2021
Dnes má meniny Ervín

Aktuality a kultúrne akcie

21
jan
2021

Rusovce budú mať štyri odberné miesta

Prinášame vám informácie ohľadom víkendového testovania.
Milé Rusovčanky, milí Rusovčania,
 
zimné kolo celoplošného testovania (skríning) prebieha v období od 18. do 26. januára 2021. Na otestovanie je možné využiť ktorékoľvek odberné miesto v rámci SR (antigénové aj PCR). V závislosti od výsledkov testovania sa môže skríning opakovať.
Od 27. januára bude podmienkou cesty do práce, ktorá nemôže byť vykonávaná z domu, negatívny PCR alebo antigénový test. Testovania by sa mali zúčastniť predovšetkým osoby, ktoré aj naďalej dochádzajú do práce (nie školáci, dôchodcovia nad 65 rokov a ľudia pracujúci na tzv. home-office). Rovnako bude podmienka negatívneho testu platiť aj pre pobyt v prírode, nebude sa však týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov. Výnimku z testovania majú aj osoby, ktoré majú lekárske potvrdenie o tom, že prekonali ochorenie Covid-19 (nie staršie ako 90 dní). Vláda SR zároveň predĺžila zákaz vychádzania do 7. februára 2021.

ČASOVÝ HARMONOGRAM TESTOVANIA
23. – 24. 01. 2021 (sobota, nedeľa)
8.00 – 13.00 hod.
14.00 – 20.00 hod.
Posledný odber: 19:30 hod.

ODBERNÉ MIESTA
ODBERNÉ MIESTO A a B – areál základnej školy na Vývojovej ulici
ODBERNÉ MIESTO C a D – parkovisko pri zdravotnom stredisku
Oproti pôvodne avizovaným trom odberným miestam, sa nám podarilo vytvoriť aj štvrté - na parkovisku pri zdravotnom stredisku.
ODPORÚČANÉ ODBERNÉ MIESTA PODĽA ULÍC (platí pre sobotu aj nedeľu)
 
  • Odberné miesto A: Balkánska smer od Jaroviec po kaštieľ, Kovácsova smer od Jaroviec po cintorín, Laury Henckel, Pohraničníkov, Vývojová
     
  • Odberné miesto B: Ágosta Sőtéra, Aladára Radnótiho, Colnícka, Gerulatská, Hájenka, Hájová, Irkutská, Jána Dekana, Lesnícka, Ľudmily Kraskovskej, Maďarská, Radoslava Hošeka, Vojtecha Ondrucha, Zdravotnícka
     
  • Odberné miesto C: Antická, Attidova, Auréliova, Dolichénska, Domicánova, Firmova, Fláviovska, Hadriánova, Kananefatská, Longobardská, Mínešská, Pri gaštanovej aleji, Pri pieskovom hone, Pri Rusovskom ramene, Pri žrebčíne, Septimiova, Severovcov, Starorímska, Svébska, Tibériova, Trajánova, Valentiniánova
     
  • Odberné miesto D: Balkánska od kaštieľa smer Čunovo, Bronzová, Druidská, Ilýrska, Keltská, Kovácsova od cintorína smerom po obratisko, Laténska, Lónyaiova, Pri vodnej veži, Švajčiareň
Odberné miesto zriadené pri zdravotnom stredisku bude od budúceho týždňa fungovať ako stále mobilné odberné miesto (MOM) počas celého týždňa v čase od 10:00 hod. do 18:00 hod. Podrobnosti upresníme.
Na testovanie je potrebné priniesť si so sebou občiansky preukaz. V prípade, ak sa testovania zúčastnia aj deti mladšie ako 15 rokov, tieto sa preukazujú preukazom poistenca zdravotnej poisťovne.
Priebežne vám budeme poskytovať bližšie a detailnejšie informácie, vrátane informácií o vyťaženosti jednotlivých odberných miest, prostredníctvom našich komunikačných kanálov:
• FB Mestská časť Bratislava-Rusovce
• Aplikácia Správy o meste – Rusovce: Na stiahnutie aplikácie stačí zadať do App Store pre iOS a do Google Play pre Android zariadenia názov “Rusovce”. Aplikácia je bezplatná.
 
Napriek najlepšej snahe sa pravdepodobne čakaniu v radoch nevyhneme, rozdelenie je odporúčané, keďže platí, že opätovne sa môže zúčastniť testovania ktokoľvek kdekoľvek. Buďme preto, prosím, navzájom ohľaduplní a trpezliví a v rade uprednostnime osoby so zdravotným postihnutím, tehotné ženy, starších ľudí a onkologických pacientov.
Z nás môžeme sľúbiť, že sa budeme snažiť, aby bol celý proces čo najplynulejší.

Ďakujeme, spoločne to zvládneme!

PS: Priložený leták nájdete vo svojich poštových schránkach najneskôr v piatok.