Nedeľa 22. 5. 2022
Dnes má meniny Júlia, Juliana

Aktuality a kultúrne akcie

21
okt
2021

Rozširujeme detské ihrisko na Gerulatskej

Rusekáči tieto dni intenzívne pracujú na rozšírení detského ihriska na Gerulatskej o oddychovú zónu. Ide o pôvodne oplotený priestor, ktorý bezprostredne nadväzuje na detské ihrisko a rástli na ňom náletové dreviny. Na pozemku sme náletové dreviny odstránili, pripravujeme plochu, na ktorej budú osadené dva sety na sedenie, pozemok splanírujeme, vysejeme naň nový trávnik a vysadíme nové dreviny.

Nový zrevitalizovaný priestor umožní návštevníkom detského ihriska nielen oddych, ale aj poskytne možnosť zahrať si stolové hry, urobiť si piknik, malú rodinnú oslavu či usporiadať komunitné aktivity (napr. divadielko pre deti, prednášky, stretnutia skupín).

Aby sme návštevníkom detského ihriska zvýšili užívateľský komfort, osadíme v priestore detského ihriska stojan na bicykle a vytvoríme odkladací priestor – prístrešok na hračky, ktorý na ihrisku veľmi chýba, čím zároveň zvýšime životnosť hračiek, ktoré sa na ňom nachádzajú. Odkladací priestor bude krytý, hračky preto nebudú podliehať poveternostným vplyvom. Ukončenie prác predpokladáme v priebehu novembra.


Projekt realizujeme s finančnou podporou Prvej stavebnej sporiteľne.