Sobota 15. 5. 2021
Dnes má meniny Žofia, Sofia

Aktuality a kultúrne akcie

26
mar
2021

Prihláste sa ako náhradníci na očkovanie do centra zriadeného BSK - pozor týka sa to len držiteľov preukazu ŤZP

BSK uvádza: "Aj keď primárne prebieha prihlasovanie cez systém NCZI, dávky navyše vám chceme spravodlivo rozdeliť. Vytvorili sme preto vlastný online formulár bit.ly/3faBs5v, kde sa môžete prihlásiť ako náhradníci do nášho veľkokapacitného očkovacieho centra na Tehelnom poli. Zatiaľ je registrácia možná len pre držiteľov preukazu ŤZP, pretože ťažko zdravotne postihnutí sú úplne prvá skupina osôb pre zostavovanie náhradníckych zoznamov.
Mnohí však napriek vážnemu ochoreniu nemáte vybavený tento preukaz, hoci disponujete lekárskym posudkom. V takom prípade vyplňte v dotazníku, že MÁTE preukaz ŤZP a do kolonky číslo preukazu uveďte: 327492. V prípade, že dostanete pozvánku do očkovacieho centra, prineste si, prosím, so sebou lekársky posudok.
Veľmi nám záleží na tom, aby bolo očkovanie čo najspravodlivejšie a aby naozaj mali prednosť tí, ktorí ho nutne potrebujú a márne čakajú na termín. Držme si navzájom palce."

PS: Pokiaľ človek nepozná percento svojej funkčnej poruchy (nie je to napísane na karte ŤZP), tu sa dá vyhľadať poľa choroby a komplikácií: https://www.upsvr.gov.sk/.../priloha_c._3_447-2008.pdf