Streda 12. 5. 2021
Dnes má meniny Pankrác

Aktuality a kultúrne akcie

17
mar
2021

Pomôžme podporiť výtvarné terapeutické aktivity detí hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb

Milé Rusovčanky, milí Rusovčania, od konca októbra nás pravidelne svojím plným pracovným nasadením testujú na ochorenie Covid-19 aj lekári a sestričky z Národného ústavu detských chorôb na bratislavských Kramároch. Dnes vidíme príležitosť pomôcť im pri ich neúnavnej práci - pri liečení detí.Lekári a sestričky v spolupráci s občianskym združením "Duševné zdravie detí" už niekoľko rokov využívajú arteterapiu, ako tvorivý a liečebný proces vyjadrovania vnútorných myšlienok, pocitov, spomienok a skúseností detí prostredníctvom výtvarného umenia. Podporme výtvarné terapeutické aktivity detí hospitalizovaných v Národnom ústave detských chorôb zbierkou takých výtvarných pomôcok, ako sú akrylové farby, štetce, maliarske plátna a podobne.
Link na e-shop s výtvarnými potrebami, kde je možné tieto pomôcky nakúpiť (samozrejme, nie je podmienkou): https://www.leonarto.sk/

Darované výtvarné pomôcky môžete doručiť službe pri vchode do základnej alebo materskej školy alebo do podateľne miestneho úradu, ktorú môžete kontaktovať na tel. č. 02/68 20 70 32.