Štvrtok 20. 6. 2024
Dnes má meniny Valéria

Aktuality a kultúrne akcie

10
sep
2023

Ocenili sme osobnosti Rusoviec 2023

Na základe vašich návrhov vybrali členovia komisie pre kultúru a šport jedného nominovaného v každej kategórii - žena, muž a dieťa do 15 rokov, ktorého navrhli starostovi Rusoviec na udelenie ocenenia. Starosta Radovan Jenčík 2. septembra 2023 na Dni Rusoviec odovzdal ocenenia za rok 2023 pani Anne Anger, Mgr. Jaroslavovi Moravčíkovi, Martinovi Malinovi a in memoriam Dušanovi Antošovi a PhDr. Alexandrovi Berkovičovi, ktoré boli odovzdané najbližším príbuzným.
Ocenenie Osobnosť Rusoviec 2023 bolo udelené:  

Anne Anger - za ľudský prístup a za neúnavnú a oddanú 42 ročnú prácu v školstve, 

Mgr. Jaroslavovi Moravčíkovi - za jeho prínos pre kultúru a umeleckú scénu na Slovensku, 

Martinovi Malinovi - za vynikajúce športové úspechy na domácich a svetových šampionátoch v karate a reprezentáciu Slovenska ako aj Rusoviec, 

Dušanovi Antošovi in memoriam - za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj mestskej časti Rusovce,

Mgr. Alexandrovi Berkovičovi in memoriam - za dlhoročnú aktívnu prácu pre rozvoj verejného a športového života v Rusovciach. 

Srdečne blahoželáme!-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ocenenie je prejavom úcty mestskej časti Bratislava-Rusovce významnej osobnosti za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky a mimoriadne zásluhy vo vedeckej, pedagogickej, výchovnej, technickej, športovej, publicistickej a verejno-prospešnej činnosti, ako aj za činnosť, ktorou sa významným spôsobom nominovaná osobnosť pričinila o kultúrny rozvoj mestskej časti Bratislava-Rusovce alebo za činnosť pri záchrane ľudských životov.