Nedeľa 22. 5. 2022
Dnes má meniny Júlia, Juliana

Aktuality a kultúrne akcie

27
sep
2021

Do Rusoviec poputuje ďalší polmilión eur

Dobrá správa na začiatok týždňa – dnes sme dostali oficiálnu informáciu z MIRRI SR, ktorá potvrdzuje, že do Rusoviec poputuje z eurofondov ďalšia investícia za takmer pol milióna eur. Po získanej dotácii pol milióna na otočisko je aj táto investícia dôkazom, že snaha získavať pre Rusovce mimorozpočtové zdroje financovania má význam a prináša ovocie.
O čo ide?
S rakúskou partnerskou obcou Petronell-Carnuntum sme podali koncom minulého roka spoločný projekt s názvom „GeruCa - Zažite históriu”. Projekt sa zameriava na digitalizáciu rímskeho dedičstva a verejnosti sprostredkuje lákavým spôsobom túto časť našej histórie. Okrem toho cez projekt vybudujeme nové chodníky na Irkutskej ulici a cestnú komunikáciu na ulici Laury Henckel, a osadíme v tejto lokalite drobnú architektúru. Pre verejnosť sme pripravili sériu prednášok s rímskou tematikou, premietanie filmov, bohatý kultúrny program počas tradičných Rímskych hier i Detský letný rímsky tábor. Projekt svojim obsahom podporí aj zápis rusovskej Gerulaty do Svetového zoznamu UNESCO.
Sme radi, že po množstve administratívnej práce a mesiacoch čakania na výsledok sme dostali túto pozitívnu správu. Je výsledkom rozvíjajúcej sa spolupráce a komunikácie s partnerskými samosprávami na druhej strane hranice.