Sobota 20. 8. 2022
Dnes má meniny Anabela, Liliana

Aktuality a kultúrne akcie

2
jún
2022

Cesta z Balkánskej ulice k železničnej stanici cez otočisko je už prejazdná

Cesta z Balkánskej ulice k železničnej stanici cez autobusové otočisko je už prejazdná. Štrkodrva na Kovácsovej ulici, ktorá slúžila ako príjazdová cesta po dočasnej náhradnej ceste k stanici, bude odstránená v priebehu najbližších dní a prejazdnou sa stane aj cesta z Kovácsovej ulice na Balkánsku ulicu cez otočisko. Ďakujeme za Vašu trpezlivosť počas stavebných prác – boli to posledné práce, ktoré výraznejšie obmedzili život v území.
Predpokladaná kolaudácia autobusového otočiska sa posúva z mesiaca jún na september, keďže práce na revitalizácii autobusového otočiska boli pozastavené z dôvodu realizácie prác na kanalizačnom potrubí, ktoré realizovala BVS v tomto území. Prezieravo sme upozornili BVS, aby prekládku potrubia zrealizovala v čase, keď na území prebiehajú stavebné práce a nie až po tom, keď bude autobusové otočisko hotové.
Týmto našim krokom sme predišli tomu, aby bola cesta o pár mesiacov opäť rozkopaná, čo by malo negatívny dopad na dopravu. Z tohto dôvodu logicky prišlo aj k posunom stavebných prác. Dobrou správou je, že projekt sa blíži do finále a odmenou nám všetkým bude nové, moderné a zrevitalizované územie a skvalitnená infraštruktúra verejnej osobnej dopravy pre obyvateľov Rusoviec a ostatnej cestujúcej verejnosti.