Štvrtok 20. 6. 2024
Dnes má meniny Valéria

Skatepark

NA SKATEPARK SME ZÍSKALI DOTÁCIU 60.000 EUR


Veľmi nás teší, že sa s vami môžeme opäť podeliť o dobrú správu. Mestské zastupiteľstvo pred malou chvíľou odsúhlasilo pre Rusovce dotáciu vo výške 60.000 eur z Grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v Bratislave. Spolu s finančnými prostriedkami pridelenými hlavným mestom pánovi poslancovi Jenčíkovi (v rámci rozpočtu určeného na priority mestských poslancov) tak máme spolu 80.000 eur, ktoré poslúžia na vybudovanie ďalšieho zaujímavého športoviska v našej mestskej časti a nebudeme ich musieť vynaložiť z nášho rozpočtu.

Projekt sme postavili širšie a multifunkčnejšie. Do priestoru sme preto navrhli nielen skatepark ale aj workout. Priestor bude voľne prístupný pre všetkých, ktorí majú radi pohyb na čerstvom vzduchu a bude miestom pre aktívny odpočinok, relax a zmysluplné využitie voľného času. Pridelená výška dotácie nám umožní tento rok vybudovať skatepark a urobiť predprípravu na workout.

Pripraviť projekt komplexne, tak aby bol priestor maximálne využitý a aby spĺňal bezpečnostné štandardy a požiadavky a nájsť externé zdroje na realizáciu si vyžaduje čas. Veríme, že následné kroky zbehnú už veľmi rýchlo a prví skateboardisti otestujú skatepark ešte pred koncom tohto roka.


Dátum: 15. 08. 2022


V UTOROK OFICIÁLNE OTVORÍME VOĽNOČASOVÝ PRIESTOR

Všetkých skejťákov, bajkerov, korčuliarov a bodybuilderov a ich rodičov, priateľov a známych pozývame v utorok 16. augusta o 18:00 hod. na oficiálne otvorenie Voľnočasového priestoru v Rusovciach, ktorý sa nachádza pri autobusovom otočisku. Súčasťou otvorenia bude aj ukážka cvičenia - kam sa až v cvičení s vlastnou váhou dá dostať a krátky workshop pre fanúšikov cvičenia s vlastnou váhou. Projekt "Voľnočasový priestor, Rusovce" bol spolufinancovaný z Grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v hlavnom meste SR v Bratislave a realizovaný s finančnou podporou hlavného mesta SR Bratislava.