Nedeľa 26. 6. 2022
Dnes má meniny Adriána

Skatepark

NA SKATEPARK SME ZÍSKALI DOTÁCIU 60.000 EUR


Veľmi nás teší, že sa s vami môžeme opäť podeliť o dobrú správu. Mestské zastupiteľstvo pred malou chvíľou odsúhlasilo pre Rusovce dotáciu vo výške 60.000 eur z Grantového programu pre rozvoj športu a vzdelávania v Bratislave. Spolu s finančnými prostriedkami pridelenými hlavným mestom pánovi poslancovi Jenčíkovi (v rámci rozpočtu určeného na priority mestských poslancov) tak máme spolu 80.000 eur, ktoré poslúžia na vybudovanie ďalšieho zaujímavého športoviska v našej mestskej časti a nebudeme ich musieť vynaložiť z nášho rozpočtu.

Projekt sme postavili širšie a multifunkčnejšie. Do priestoru sme preto navrhli nielen skatepark ale aj workout. Priestor bude voľne prístupný pre všetkých, ktorí majú radi pohyb na čerstvom vzduchu a bude miestom pre aktívny odpočinok, relax a zmysluplné využitie voľného času. Pridelená výška dotácie nám umožní tento rok vybudovať skatepark a urobiť predprípravu na workout.

Pripraviť projekt komplexne, tak aby bol priestor maximálne využitý a aby spĺňal bezpečnostné štandardy a požiadavky a nájsť externé zdroje na realizáciu si vyžaduje čas. Veríme, že následné kroky zbehnú už veľmi rýchlo a prví skateboardisti otestujú skatepark ešte pred koncom tohto roka.