Utorok 16. 7. 2024
Dnes má meniny Drahomír, Rút

Osobnosť Rusoviec

 
Ocenené Osobnosti za roky 2021- 2023

Poznáte Rusovčanku alebo Rusovčana, ktorý dosiahol významné úspechy? Napíšte nám, zaslúži si verejné uznanie!

Ak poznáte výnimočného človeka, ktorý šíri dobré meno našej mestskej časti doma či v zahraničí a ktorý významným spôsobom prispel k rozvoju Rusoviec v oblasti školstva, kultúry, športu, vo vede či v inej oblasti, neváhajte a napíšte nám o ňom. 


Nominovať svojho favorita muža, ženu či dieťa, môžete do 16. júna 2024. Nominovať môžu neziskové organizácie a verejné inštitúcie, ktoré majú sídlo v mestskej časti Bratislava-Rusovce, ale aj samotní obyvatelia Rusoviec. 


Prosíme vás o zaslanie vašich písomných návrhov, ktoré budú obsahovať meno a priezvisko predkladateľa, jeho kontaktné údaje (telefón, e-mail), meno a priezvisko navrhovanej osobnosti, jej adresu, spolu s telefonickým a e-mailovým kontaktom a krátku charakteristiku navrhovanej osobnosti, v čom vidí navrhovateľ jej osobitný prínos k rozvoju mestskej časti alebo akým spôsobom šíri dobré meno Rusoviec doma či v zahraničí. 


Ocenenie môže byť za vynikajúce tvorivé výkony, významné výsledky a mimoriadne zásluhy vo vedeckej, pedagogickej, výchovnej, technickej, umeleckej, športovej, publicistickej a verejno-prospešnej činnosti, ako aj za činnosť, ktorou sa významným spôsobom nominovaná osobnosť pričinila o kultúrny rozvoj mestskej časti Bratislava-Rusovce alebo za činnosť pri záchrane ľudských životov.


Návrhy je možné zasielať v písomnej forme poštou na adresu: Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Rusovce, Vývojová 8, 851 10 Bratislava, doručiť osobne do podateľne miestneho úradu, alebo poslať elektronicky na e-mailovú adresu kultura@bratislava-rusovce.sk.


Následne zo všetkých vašich návrhov vyberú poslanci na miestnom zastupiteľstve 20. júna 2024, koho navrhnú starostovi na ocenenie. Vyvrcholením bude slávnostné udelenie ocenenia v rámci kultúrneho podujatia Deň Rusoviec, v sobotu 7. septembra 2024 v parku pri kaštieli.

 

ĎAKUJEME ZA VAŠE NOMINÁCIE!

 

*Nominačný formulár si môžete stiahnuť tu: https://www.bratislava-rusovce.sk/osobnost-rusoviec alebo si ho vyzdvihnúť vo vestibule miestneho úradu na Vývojovej 8.

 


Prílohy: