Utorok 16. 7. 2024
Dnes má meniny Drahomír, Rút

Iné podujatia

31. 05. 2023

NÁŠ MIESTNY ÚRAD ZDOBIA UMELECKÉ DIELA Z DANUBIANY 

Rusovce dostali vzácny dar. Vďaka našej dlhoročnej spolupráci a pomoci nášho poslanca Martina Kubánku, sme od riaditeľa galérie Danubiana pána Vincenta Polakoviča získali zbierku posterov významných  slovenských autorov, ako aj autorov žijúcich v Rusovciach ako napr. Viktora Freša, či Daniela Bidelnicu.  

Ďakujeme! Vážime si to. Rusovce majú teraz krásnu zbierku umenia, ktorú si budeme môcť vychutnávať a obdivovať.

 
20. 12. 2021
NA MIESTNOM ÚRADE NÁJDETE OBRAZY ĎALŠIEHO RUSOVSKÉHO MALIARA – TENTOKRÁT PÁNA ALEXANDRA MAURERA
Keď sme pred časom na miestnom úrade inštalovali výstavu maliarky pani Kataríny Vidrovej, tak trochu sme dúfali, že by sa z toho mohla stať tradícia a chodby úradu by mohli zdobiť obrazy aj iných umelcov.
Netrvalo dlho a my máme možnosť hostiť výtvarnú tvorbu ďalšieho rusovského maliara, Alexandra Maurera, ktorý dlhé roky pracoval ako kameraman, pričom jeho srdcovou záležitosťou bola najmä výroba dokumentov venovaných výtvarnému umeniu. Prácu svetových výtvarníkov obdivoval aj pri svojich početných cestách v zahraničí, až si sám pri odchode do dôchodku za svoju hlavnú činnosť určil maľovanie. Pán Maurer hovorí, že „Výsledok práce kameramana a práce maliara – výtvarníka má mnoho spoločného, výsledkom je obraz, ale s odlišnými postupmi.“
Výstava bude verejnosti sprístupnená v januári 2022.
 
 

15. 10. 2021
 
VÝSTAVU MALIARKY KATARÍNY VIDROVEJ SI MÔŽETE POZRIEŤ NA MIESTNOM ÚRADE POPRI VYBAVOVANÍ ÚRADNÝCH ZÁLEŽITOSTÍ


Veľmi sa tešíme, že do 15. októbra môžeme byť na miestnom úrade hostiteľmi výstavy obrazov s názvom ´S láskou k prírode´ Rusovčanky, maliarky pani Kataríny Vidrovej.
Výstava je umiestnená na prvom poschodí miestneho úradu a my vás pozývame, aby ste si ju pozreli počas vybavovania úradných záležitostí. Alebo sa zastavte, ak aj práve nepotrebujete nič vybaviť .
Veríme, že práca a umenie môžu spolu fungovať vo vzájomnej symbióze, spríjemnite si preto pracovné povinnosti na našom úrade prehliadkou obrazov pani Vidrovej.

Výstava je predĺžená do konca novembra 2021.