Nedeľa 19. 5. 2024
Dnes má meniny Gertrúda

Elektronické služby

Portál elektronických služieb mesta Bratislava slúži pre potreby občanov a podnikateľov.

Vďaka tomuto portálu z pohodlia domova vybavíte všetku dostupnú agendu a povinnosti voči mestu. Všetky zrealizované podania máte pod kontrolou, vďaka notifikáciam viete čo sa s vašim podaním práve deje. Môžete riešiť nielen svoje povinnosti, ale aj potreby, požiadavky a hájiť svoje práva. Rýchlo a jednoducho získate všetky nevyhnutné informácie o činnosti mesta. Portál vám ponúka možnosť aktívne sa spolupodieľať na správe veci verejných.

V prípade vášho záujmu môžete prostredníctvom RSS kanálov získavať prehľad o aktuálnom dianí.Portál je orientovaný na elektronické služby pri výkone samosprávnych funkcií mesta Bratislava. Ponúka informačné a transakčné služby. Prostredníctvom transakčných služieb sa vytvárajú podania cez elektronické formuláre. Tieto podania majú rovnakú právnu váhu ako klasické listové podanie.

Elekronické služby sú rozdelené podľa jednotlivých kategórií z pohľadu životných situácií a oblasti služieb. Filozofia životných situácií je založená na tom, čo človek prežíva a aké potreby a povinnosti život prináša. Toto kategorizovanie služieb zdôrazňuje orientáciu na občana, aby sa dokázal lepšie orientovať v spleti úradných pojmov a postupov.