Pondelok 6. 12. 2021
Dnes má meniny Mikuláš

25.11.2021

Miestna knižnica má pre vás nových 120 kníh


Aj tento rok sa nám podarilo získať dotáciu na nákup kníh do rusovskej knižnice od Fondu na podporu umenia. K novým 500 knihám z minulého roka pribudne tento rok ďalších 120. Pani Mirka z knižnice vyberala knihy aj na základe vašich podnetov a po ich zaevidovaní sa môžete tešiť na nové príbehy, informácie a inšpirácie.

viac >>
19.11.2021

Putovná výstava "Po druhej svetovej vojne" od dnes na námestí


Putovnú výstavu "Po druhej svetovej vojne" nájdete od dnes do 1. decembra na námestí pri fontáne. Expozícia zachytáva formou krátkych citátov príbehy 15. ľudí, ktorí prežili 2. svetovú vojnu a stali sa hrdinami pamäti nášho národa počas druhej svetovej vojny. Thomas Mann povedal, že kto nepozná minulosť, nepochopí budúcnosť. Preto je dôležité, obzvlášť v dnešnej dobe plnej konšpirácií, populizmu a hejtu, pripomenúť si minulosť a poučiť sa z nej. Veríme, že k tomu čiastočne prispeje aj táto výstava. Výstava Po 2. svetovej vojne nadväzuje na osvedčený koncept predošlých putovných expozícií občianskeho združenia Post Bellum. Autorom portrétov je fotograf Tomáš Halász a titulnej grafiky „Bojovník proti fašizmu“ Matúš Maťátko.

viac >>
18.11.2021

Pozvánka na verejnú generálku nového predstavenia SĽUK-u "Pastorále"


Slovenský ľudový umelecký kolektív uvedie svoj najnovší vianočný koncert ľudovej hudby a divadla. Okrem ľudových kolied, duchovných a pastorálnych piesní, koncert dopĺňajú aj dve hry ľudového divadla. V programe účinkuje ľudová hudba, spevácka skupina a členovia tanečného súboru SĽUK-u so svojimi sólistami.

viac >>

Zoznam dÔležitých telefónnych čísiel:

tiesňové volania

Integrovaný záchranný systém
 
Hasičská a záchranná služba
 
Záchranná zdravotnícka služba
 
Polícia
 
Mestská polícia
 
Obvodné oddelenie PZ Rusovce

havarijná služba

VODA
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.
 
ELEKTRINA
ZSE Energia, a.s.
 
PLYN
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
 
Porucha verejného osvetlenia