Streda 25. 11. 2020
Dnes má meniny Katarína

Testovanie

HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV

Milé Rusovčanky, milí Rusovčania,
uplynulé hodiny sa samosprávy nedobrovoľne stali súčasťou celonárodnej akcie “Spoločná zodpovednosť”.
Viacerí sa na mňa obraciate s otázkami, ktoré súvisia s celoplošným testovaním obyvateľstva, ktoré je naplánované počas 2 víkendov (od 30. 10. 2020 do 1. 11. 2020 a od 6. 11. 2020 do 8. 11. 2020). Momentálne nemám pre vás iné ako nasledujúce odpovede:
  • testovanie začne od 9:00 hod. a potrvá do 18:00 hod.
  • mestská časť má povinnosť zabezpečiť vhodné odberné miesta (miestnosť má byť vybavená čakárňou, odbernou sálou, samostatným vstupom a výstupom)
  • distribúcia ochranných pomôcok pre odberné tímy je zabezpečená na príslušné okresné úrady. Odtiaľ si ich už musí do obce ako aj následnú distribúciu do odberných miest zabezpečiť samospráva.
  • testovanie by malo byť dobrovoľné
  • testovať sa budú osoby staršie ako 10 rokov a nemusia mať trvalý pobyt v Rusovciach.
Nakoľko je celé administratívno-organizačné zabezpečenie “na pleciach” samosprávy, rada by som vás týmto požiadala o vašu pomoc.
Keďže mestská časť nemá potrebné personálne kapacity, uvítame pomoc dobrovoľníkov a admistratívnych síl. Dobrovoľníci budú pomáhať pri organizácii, nie testovaní. Ak sa cítite byť zdravý, netrpíte chronickým ochorením a ste vo veku od 18 do 50 rokov, môžte sa prihlásiť e-mailom na adrese: sekretariat@bratislava-rusovce.sk a zanechať svoje kontaktné údaje, resp. sa prihlásiť prostredníctvom aplikácie SOM cez modul Podnety.
Prihlasovanie je možné len do 21. 10. 2020 do 16:00 hod.
Napriek nedostatočným informáciám o zabezpečení a organizovaní testovania ako aj priebehu celej akcie, sme pripravení zvládnuť aj túto výzvu.
Verím, že aj s vašou pomocou sa nám to podarí.
Lucia Tuleková Henčelová
starostka
Informácie budeme priebežne aktualizovať a dopĺňať.