Piatok 22. 9. 2023
Dnes má meniny Móric

Oznamy mestskej časti

Dňa  Predmet Oznamy MČ
07. 01. 2022 Miestny úrad Miestny úrad je od pondelka 10. januára opať otvorený 

Od pondelka 10. januára je miestny úrad opäť otvorený bez obmedzení pri rešpektovaní hygienických nariadení (respirátor, dezinfekcia rúk).
Naďalej vám však odporúčame, aby ste uprednostnili telefonické alebo e-mailové konzultácie, ak to charakter vášho podania umožňuje.
Ďakujeme za pochopenie.
08. 02. 2021 Miestny úrad

Zberný dvor 

Miestny úrad je zatvorený až do ukončenia lockdownu. 

Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Rusovce je vzhľadom na predĺžený zákaz vychádzanie zatvorený až do odvolania. Rovnako je do odvolania zatvorený aj zberný dvor na Vývojovej ulici. Miestny úrad kontaktujte prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Ako podateľňa slúži schránka pri vstupe do budovy miestneho úradu. Osobne vybavujeme výlučne agendu narodení, úmrtí a svadieb, a to občanom vopred objednaným telefonicky na tel. č.: 02/6820 7027. Ďakujeme za pochopenie.

24. 01. 2021 Miestny úrad

Zberný dvor 
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Rusovce je vzhľadom na predĺžený zákaz vychádzanie zatvorený do 07. 02. 2021.

Rovnako je do 07. 02. 2021 zatvorený aj zberný dvor na Vývojovej ulici.

Miestny úrad kontaktujte prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Ako podateľňa slúži schránka pri vstupe do budovy miestneho úradu. Osobne vybavujeme výlučne agendu narodení, úmrtí a svadieb, a to občanom vopred objednaným telefonicky na tel. č.: 02/6820 7027.
07. 01. 2021 Miestny úrad

Zberný dvor 
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Rusovce je vzhľadom na predĺžený zákaz vychádzanie zatvorený do 24. 02. 2021.

V zmysle uznesení vlády SR platných od 1. januára 2021 je Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Rusovce do 24. januára 2021 pre verejnosť zatvorený, keďže na Slovensku platí v tomto čase zákaz vychádzania.

Rovnako je do 24. januára 2021 uzatvorený aj zberný dvor.

Miestny úrad kontaktujte prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky. Ako podateľňa slúži schránka pri vstupe do budovy miestneho úradu. Osobne vybavujeme výlučne agendu narodení, úmrtí a svadieb, a to občanom vopred objednaným telefonicky na tel. č.: 02/6820 7027. 
04. 05. 2020 Zberný dvor Zberný dvor je otvorený v pôvodnom režime, tzn. utorok a štvrtok od 16.00 - 20.00 hod., sobota 9.00 - 12.00 a 15.00 - 20.00 hod.  Nižšie uvedené opatrenia sme zaviedli z dôvodu zamedzenia šírenia vírusu COVID-19 a slúžia tak na ochranu našich zamestnancov, ako aj vás, obyvateľov Rusoviec. Buďte, prosím, disciplinovaní a rešpektujte tak tieto pokyny ako aj pokyny personálu zberného dvora.


Pokyny:

1. VSTUP LEN PRE RUSOVČANOV S TRVALÝM POBYTOM V RUSOVCIACH. Prineste si, prosím, so sebou občiansky preukaz.

2. VSTUP DO AREÁLU LEN S RÚŠKOM ALEBO OBDOBNOU NÁHRADOU A S RUKAVICAMI.

3. VSTUP DO AREÁLU JE POVOLENÝ MAX. 3 OSOBÁM, RESP. JEDNÉMU MOTOROVÉMU VOZIDLU NARAZ. OSTATNÍ MUSIA ČAKAŤ PRED AREÁLOM V DOSTATOČNEJ VZDIALENOSTI (cca 2 m rozostupy tak pred ako aj vnútri areálu).

4. ODPAD MUSÍ BYŤ PRETRIEDENÝ, JE POTREBNÉ HO VYSYPAŤ NA URČENÉ MIESTO PODĽA POKYNOV PERSONÁLU A AREÁL OPUSTIŤ ČÍM SKÔR.

5. DODRŽIAVAJTE, PROSÍM, DÔSLEDNE POKYNY PERSONÁLU.

6. NEŽIADAJTE, PROSÍM, PERSONÁL O POMOC PRI VYSÝPANÍ ODPADU.

Ďakujeme, že rešpektujete pokyny.
 

04. 05. 2020 Miestny úrad  - podateľňa 

Podateľňa miestneho úradu je od 04. 05. 2020 otvorená v pôvodnom režime:

→ PONDELOK 08:00 – 12.00 a 13.30 - 17.00 hd. 

→ STREDA 08:00 - 12:00 a 13.00 - 16.00 hod.

→ Patok 8.00 - 12.00 hod.

Naďalej platia zvýšené hygienické opatrenia:

1. VSTUP LEN V RÚŠKU ALEBO OBDOBNEJ NÁHRADE A V RUKAVICIACH. POUŽITE, PROSÍM, VLASTNÉ PERO.

2. VSTUP DO PODATEĽNE, KTORÁ JE UMIESTNENÁ NA PRÍZEMÍ MIESTNEHO ÚRADU PO VAŠEJ PRAVEJ STRANE, JE LEN PO JEDNOM. OSTATNÍ ČAKAJÚ PRED DVERAMI V ROZOSTUPOCH CCA 2 M OD SEBA. VSTUP DO INÝCH PRIESTOROV MIESTNEHO ÚRADU NIE JE POVOLENÝ.

3. PREDTÝM NEŽ ODOVZDÁTE SVOJE PODANIE OBSLUHE PODATEĽNE, POUŽITE, PROSÍM, DEZINFEKCIU NA RUKY UMIESTNENÚ VEDĽA OKIENKA PODATEĽNE.

4. V PODATEĽNI SA ZDRŽUJTE, PROSÍM, LEN NEVYHNUTNÚ DOBU.

5. DODRŽIAVAJTE, PROSÍM, DÔSLEDNE POKYNY PERSONÁLU.

6. DOKUMENTY A PODPISY DO ODVOLANIA NEOVERUJEME, ODPORÚČAME VÁM NAVŠTÍVIŤ NOTÁROV, KTORÍ TIETO SLUŽBY POSKYTUJÚ.

7. OSTATNÚ AGENDU VYBAVUJEME AJ NAĎALEJ TELEFONICKY A ELEKTRONICKY.

Individuálne stretnutia na miestnom úrade je potrebné dohodnúť telefonicky alebo elektronicky e-mailom. 

Tieto opatrenia zavádzame z dôvodu zamedzenia šírenia vírusu COVID-19 a slúžia tak na ochranu našich zamestnancov, ako aj vás, obyvateľov Rusoviec. ĎAKUJEME.

08. 04. 2020 Zberný dvor 

Z dôvodu nariadenia vlády musí ostať najbližšiu sobotu 11. 04. 2020 zberný dvor zatvorený.

25. 03. 2020 Roznos rúšok seniorom nad 70 rokov Netreba dlho rozpraváť o tom, aký je na Slovensku problém s rúškami. Ani o tom, kto je najviac ohrozený koronavírusom. Hľadali sme preto riešenie, ktoré bude mať dlhodobejší efekt ako len rúška na jednorazové použitie. Vynaložili sme obrovské úsilie, aby sme v tejto chvíli zabezpečili vhodné ochranné pomôcky aspoň pre seniorov nad 70 rokov ako najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľstva. Dnes im budeme distribuovať 3-vrstvové bavlnené rúška s antibakteriálnou striebornou tkaninou, ktoré sú prateľné a možno ich opätovne používať. Pracujeme na tom, aby sme takéto rúška mohli zabezpečiť aj pre seniorov nad 65 rokov. Pre vás ostatných máme ešte stále k dispozícii niekoľko kusov ručne šitých rúšok od rusovských dobrovoľníkov, za čo im týmto opätovne ďakujeme. V prípade záujmu sa nám, prosím, ozvite do správy a uveďte svoje tel. číslo a počet kusov, ktoré by ste potrebovali.
25. 03. 2020 Linka pomoci pre seniorov  V prípade potreby dovozu jedla, nákupu alebo liekov pre seniorov či invalidov môžu seniori volať na telefónne číslo 02/68207017.

Leták: "Linka pomoci pre seniorov"
24. 03. 2020 Školstvo 
Vyučovanie na školách bude prerušené až do odvolania. Písomné maturity sa v tomto školskom roku konať nebudú. Interná časť maturitnej skúšky, teda "ústne maturity", by sa mala konať do dvoch týždňov od obnovenia výučby. Informácie o zápise detí do ZŠ a MŠ vám poskytneme v priebehu najbližších dní, po dohode s riaditeľom ZŠ s MŠ v Rusovciach.
16. 03. 2020 Zberný dvor - uzavretie

ZBERNÝ DVOR je uzavretý až do odvolania.

Akonáhle to situácia dovolí, zberný dvor pre verejnosť opäť otvoríme.

16. 03. 2020 Miestny úrad - uzavretie
MIESTNY ÚRAD je do odvolania uzavretý a pracujeme v obmedzenom režime. V prípade, ak vaše podanie neznesie odklad, zašlite nám ho, prosím, elektronicky na podatelna@bratislava-rusovce.sk alebo prostredníctvom poštovej prepravy.

V prípade potreby sme vám tiež k dispozícii na tel. č. 02/6820 7012, a to denne v čase 08:00 – 11:00 hod.
Akonáhle to situácia dovolí, miestny úrad pre verejnosť opäť otvoríme.

12. 03. 2020 Opatrenia prijaté miestnym úradom
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou prijíma Mestská časť Bratislava-Rusovce po dohode s ostatnými mestskými časťami za účelom prevencie šírenia koronavíru, okrem doteraz prijatých, aj nasledovné opatrenia:
 


 

  • Miestny úrad je pre verejnosť zatvorený do odvolania. Naďalej však pracujeme v režime stránkových hodín, kontaktovať nás však môžete len elektronicky alebo telefonicky. Zatvorená je aj podateľňa a pokladňa, svoje podania nám môžete adresovať prostredníctvom pošty alebo elektronicky.
  • Zajtra, piatok 13. 03. 2020, je miestny úrad z dôvodu dezinfikovania jeho priestorov zatvorený.
  • Počas víkendov bude zberný dvor až do odvolania zatvorený, naďalej ostáva otvorený počas pracovných dní. V prípade zmeny vás budeme informovať.
  • Zvážte, prosím, návštevu  ihrísk a športovísk.

 

Zároveň vás chceme opätovne poprosiť, aby ste sa správali zodpovedne a ohľaduplne, preventívne opatrenia sú v tejto chvíli tým najdôležitejším, čo môžeme urobiť.

 

Ak vo vašom okolí žijú osamelí seniori, ponúknite im, prosím, vašu pomoc.

 

#rusovcesipomahaju
 

09. 03. 2020 ZŠ s MŠ - prerušené vyučovanie V nadväznosti na aktuálnu situáciu týkajúcu sa výskytu ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom prijíma mestská časť Bratislava-Rusovce po dohode so starostkami a starostami ostatných mestských častí Bratislavy preventívne opatrenie. Od zajtra, utorka 10. 03. 2020 do pondelka 16. 03. 2020, vrátane, bude prerušené vyučovanie vo všetkých školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti a mesta, v našom prípade Základnej školy s materskou školou Vývojová 228, Bratislava-Rusovce, a to tak ZŠ ako aj MŠ. Prevádzka bude prerušená aj v školskom klube detí a v školskej jedálni. Na základe rozhodnutia Bratislavského samosprávneho kraja sú na 5 dní (od pondelka 9. marca do piatka 13. marca) zatvorené stredné školy, ktorých zriaďovateľom je kraj. Rozumieme, že rodičom detí toto rozhodnutie spôsobí problémy. V situácii, keď na Slovensku máme potvrdený relatívne malý počet nakazených, sa môžu niektoré opatrenia javiť drasticky. Šírenie tohto vírusu ale musíme spoločne spomaliť. Zároveň chceme poprosiť, aby ste pri zabezpečení starostlivosti o deti v rámci možností chránili starých rodičov, keďže práve seniori sú najzraniteľnejší, čo sa týka komplikácií pri ochorení COVID-19.
09. 03. 2020 Zrušenie stránkových hodín na miestnom úrade
Na úrovni mestských častí tiež dochádza k dočasnému zrušeniu stránkových hodín na úradoch. Otvorená zostáva podateľňa a v prípade potreby pokladňa. Chceli by sme vás poprosiť, aby ste minimalizovali osobné návštevy na miestnom úrade a pokiaľ je to možné, svoje podania riešili telefonicky alebo e-mailom. V prípade nevyhnutnej osobnej návštevy podateľne, zazvoňte, prosím na zvonček s názvom „sekretariát“.
 
09. 03. 2020 Miestna knižnica,
treningy, mimoškolská činnosť
Miestna knižnica v Rusovciach je až do odvolania zatvorená, takisto sa nebudú konať krúžky, tréningy a mimoškolská činnosť – rodičia dostanú priebežné informácie od štatutárnych zástupcov dotknutých organizácií