Streda 1. 4. 2020
Dnes má meniny Hugo

31.3.2020

Rusovská kvapka krvi aj tento rok, ale trochu inak


Milí priatelia, vzhľadom na aktuálnu situáciu nie je možné našu plánovanú akciu hromadného darovania krvi v plánovanom termíne 24. apríla uskutočniť, keďže všetky výjazdy sú až do odvolania zrušené. Aj v dôsledku týchto opatrení sa v nemocniciach prehlbuje problém nedostatku krvi a preto je každý darca vítaný. Existuje možnosť prísť na Transfúznu stanicu Ružinov a darovať krv vo vopred dohodnutom termíne, čím sa zabezpečí plynulý chod a zamedzí sa zbytočnej kumulácii darcov.

viac >>
25.3.2020

Roznos rúšok pre seniorov nad 70 rokov


Netreba dlho rozpraváť o tom, aký je na Slovensku problém s rúškami. Ani o tom, kto je najviac ohrozený koronavírusom. Hľadali sme preto riešenie, ktoré bude mať dlhodobejší efekt ako len rúška na jednorazové použitie. Vynaložili sme obrovské úsilie, aby sme v tejto chvíli zabezpečili vhodné ochranné pomôcky aspoň pre seniorov nad 70 rokov ako najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľstva. Dnes im budeme distribuovať 3-vrstvové bavlnené rúška s antibakteriálnou striebornou tkaninou, ktoré sú prateľné a možno ich opätovne používať. Pracujeme na tom, aby sme takéto rúška mohli zabezpečiť aj pre seniorov nad 65 rokov. Pre vás ostatných máme ešte stále k dispozícii niekoľko kusov ručne šitých rúšok od rusovských dobrovoľníkov, za čo im týmto opätovne ďakujeme. V prípade záujmu sa nám, prosím, ozvite do správy a uveďte svoje tel. číslo a počet kusov, ktoré by ste potrebovali.

viac >>
17.3.2020

Opatrenia v predajni KRAJ


Vážení zákazníci, vzhľadom na ochranu našich zamestnancov a vás, našich zákazníkov, sme boli nútení pristúpiť k nasledovným opatreniam: V záujme ochrany zdravia našich zamestnancov prosíme všetkých zákazníkov, aby vstupovali do predajní KRAJ iba s ochranným rúškom, prípadne inak vhodne zakrytými ústami a nosom. V opačnom prípade vás budeme musieť odmietnuť obslúžiť, prípadne pri pokladni nablokovať váš tovar. Za pochopenie ďakujeme.

viac >>

Zoznam dÔležitých telefónnych čísiel:

tiesňové volania

Integrovaný záchranný systém
 
Hasičská a záchranná služba
 
Záchranná zdravotnícka služba
 
Polícia
 
Mestská polícia
 
Obvodné oddelenie PZ Rusovce

havarijná služba

VODA
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s.
 
ELEKTRINA
ZSE Energia, a.s.
 
PLYN
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
 
Porucha verejného osvetlenia