Streda 1. 4. 2020
Dnes má meniny Hugo

Aktuality a kultúrne akcie

31
mar
2020

Rusovská kvapka krvi aj tento rok, ale trochu inak

Milí priatelia, vzhľadom na aktuálnu situáciu nie je možné našu plánovanú akciu hromadného darovania krvi v plánovanom termíne 24. apríla uskutočniť, keďže všetky výjazdy sú až do odvolania zrušené. Aj v dôsledku týchto opatrení sa v nemocniciach prehlbuje problém nedostatku krvi a preto je každý darca vítaný. Existuje možnosť prísť na Transfúznu stanicu Ružinov a darovať krv vo vopred dohodnutom termíne, čím sa zabezpečí plynulý chod a zamedzí sa zbytočnej kumulácii darcov.
 
25
mar
2020

Roznos rúšok pre seniorov nad 70 rokov

Netreba dlho rozpraváť o tom, aký je na Slovensku problém s rúškami. Ani o tom, kto je najviac ohrozený koronavírusom. Hľadali sme preto riešenie, ktoré bude mať dlhodobejší efekt ako len rúška na jednorazové použitie. Vynaložili sme obrovské úsilie, aby sme v tejto chvíli zabezpečili vhodné ochranné pomôcky aspoň pre seniorov nad 70 rokov ako najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľstva. Dnes im budeme distribuovať 3-vrstvové bavlnené rúška s antibakteriálnou striebornou tkaninou, ktoré sú prateľné a možno ich opätovne používať. Pracujeme na tom, aby sme takéto rúška mohli zabezpečiť aj pre seniorov nad 65 rokov. Pre vás ostatných máme ešte stále k dispozícii niekoľko kusov ručne šitých rúšok od rusovských dobrovoľníkov, za čo im týmto opätovne ďakujeme. V prípade záujmu sa nám, prosím, ozvite do správy a uveďte svoje tel. číslo a počet kusov, ktoré by ste potrebovali.
 
17
mar
2020

Opatrenia v predajni KRAJ

Vážení zákazníci, vzhľadom na ochranu našich zamestnancov a vás, našich zákazníkov, sme boli nútení pristúpiť k nasledovným opatreniam: V záujme ochrany zdravia našich zamestnancov prosíme všetkých zákazníkov, aby vstupovali do predajní KRAJ iba s ochranným rúškom, prípadne inak vhodne zakrytými ústami a nosom. V opačnom prípade vás budeme musieť odmietnuť obslúžiť, prípadne pri pokladni nablokovať váš tovar. Za pochopenie ďakujeme.
 
16
mar
2020

Správaj sa tak, ako keby si bol sám infikovaný

#ZOSTANDOMA
 
16
mar
2020

Pomôžme si navzájom s rúškami - výzva

Nie je žiadnym tajomstvom, že situácia s rúškami je na Slovensku katastrofálna. Už dva týždne sa snažíme zabezpečiť rúška aspoň pre zamestnancov úradu a Rusekáčov, ktorí sú v teréne a verte, že je to sizyfovská robota. Štát bude rúška distribuovať prioritne zdravotníkom a osobám zabezpečujúcim verejný poriadok.